TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

01 2022

Przebudowa linii energetycznych w centrum Grodziska za ponad 1,3 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPrzebudowa linii energetycznych w centrum Grodziska za ponad 1,3 mln zł - Grodzisk News


Grodzisk wyłonił firmę, która wykona budowę napowietrznych linii energetycznych w centrum miasta. Wybudowane zostaną też kablowe linie dla monitoringu ulic. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,3 mln zł.


Do przetargu stanęły trzy firmy, ale magistrat wybrał najkorzystniejszą cenowo propozycję firmy Budwex, która zażyczyła sobie prawie 1,37 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W przetargu ujęto budowę i przebudowę linii energetycznych w ulicach: 1 Maja, Składowej, Konspiracji, Strażackiej, Żwirki i Wigury, Spółdzielczej, Kowalskiej, Limanowskiego, Hynka, 17 Stycznia, Pileckiego, Obrońców Getta, Szpakowskiego oraz Krótkiej.

Obecnie w ulicach tych działają sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, gazowa, teletechniki (częściowo podwieszona na słupach energetycznych), energetyczne oraz przyłącza od tych
sieci do budynków mieszkalnych i działek. Przyległe do tych dróg działki są własnością mieszkańców lub należą do grodziskiej gminy.

W związku z przebudową lini energetycznych nie uda się zatem uniknąć utrudnień, ale celem jest upiększenie oblicza centrum Grodziska na 500. urodziny miasta, które przypadną w lipcu.

Właśnie do lipca wykonawca powinien zdążyć inwestycją, której czas realizacji ustalono w przetargu na pięć mięsięcy od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kiedy może być przebudowa linii energetycznej w ulicy Szwedzkiej?

Misiekp
27-01-2022 18:40

Ul.Szwedzka to peryferie miasta, a w artykule jest napisane, że upiększają tylko centrum. Póki co - kupuj świeczki. Tak na wszelki wypadek.

Też mieszkaniec Łąk
28-01-2022 01:25

MOŻE BY TRZEBA BYŁO IŚĆ W DNIU ŚWIĘTA MIASTA, KIEDY BĘDĄ ZAPROSZENI GOŚCIE ZWIEDZAĆ GRODZISK I POKAZAĆ IM JAK WYGLĄDA FAKTYCZNIE GRODZISK W INNYCH REJONACH A NIE TYLKO CENTRUM. CENTRUM NIE PRZYNOSI AŻ TAK DUŻYCH ZYSKÓW DLA MIASTA JAK DZIELNICA ŁĄKI GDZIE JEST TYLE PRZEMYSŁU I RÓWNIEŻ MIESZKA BARDZO DUŻO LUDZI ALE ONI SĄ NIE WAŻNI BO TO DLA MIASTA PERYFERIE ZAPROSZENI GOŚCIE NIE SĄ TU PRZYPROWADZANI WIĘC PO CO COŚKOLWIEK ROBIĆ NA TEJ STRONIE MIASTA TU MOGĄ LUDZIE CHODZIĆ DO WYGÓDKI NA DWÓR, WODĘ TEŻ MOGĄ DŹWIGAĆ WIADERKAMI I CHODZIĆ ULICAMI PO CIEMKU PO CO IM NA ULICACH LATARNIE.
TA STRONA TO JEST CAŁKIEM ZAPOMNIANA PRZEZ WŁADZE I RADNYCH MIASTA.

SZCZĘSNE
28-01-2022 10:00
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.