reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

07 2024

Przebudowa Kasztanowej, Jaworowej i Słonecznikowej w przyszłym roku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Grodzisknews.plPrzebudowa Kasztanowej, Jaworowej i Słonecznikowej w przyszłym roku - Grodzisk News


Pod koniec maja Grodzisk podpisał umowę na budowę i przebudowę trzech ulic w mieście: Kasztanowej, Słonecznikowej i Jaworowej. Dziś już wiemy jednak, że zapadła decyzja, aby inwestycję zrealizować w przyszłym roku. Znamy też powody podjęcia takiego kroku.


Grodzisk kosztem blisko 3,3 mln złotych wyłonił firmę Pacholczyk Sp. z o.o. z Milanówka, lecz dał mu aż dwa na realizację inwestycji. Wszystko dlatego, że roboty pod względem finansowania rozdzielono na ten oraz przyszły rok budżetowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po analizie sytuacji inwestycyjnej gmina zdecydowała się na nieco inne rozwiązanie. – Rozdział pieniędzy na dwa lata budżetowe oznaczałby w praktyce, że wykonawca realizowałby inwestycję wedle przedstawionego kosztorysu, aż do wyczerpania środków na ten rok, po czym musiałby czekać ze wznowieniem prac w następnym roku budżetowym – wyjaśnia Urszula Chrzanowska, szefowa wydziału inwestycji pozyskiwania funduszy zewnętrznych w Grodzisku.

–W związku z tym zapadła decyzja, że tegoroczne środki przesuwamy na zakończenie już rozpoczętej budowy ulicy Forsycji, którą realizuje ten sam wykonawca. Wówczas skończymy ją w tym roku, zaś środki na przyszłoroczną kontynuację budowy ul. Forsycji właśnie wykorzystamy wraz z pieniędzmi na budowę Kasztanowej, Jaworowej i Słonecznikowej w 2025 roku. I tę inwestycję przeprowadzimy w całości w roku przyszłym, bo względem technologii wykonania jest to praca obliczona na kilka miesięcy – podkreśla Urszula Chrzanowska.

Inwestycja zakłada przebudowę Kasztanowej polegającą na wykonaniu nawierzchni jezdni kostki betonowej, chodnika dla pieszych oraz zjazdów do posesji. Wybrany wykonawca wybuduje również oświetlenie uliczne (w tych miejscach gdzie obecnie brakuje) wraz z całą instalacji teletechnicznych. Ulica zyska również odwodnienie drogi za pomocą systemu studni chłonnych z drenażem rozsączającym.

Podobny zakres będzie miała również przebudowa ulicy Słonecznikowej. Chodzi tam o budowę nawierzchni jezdni, chodnika dla pieszych oraz zjazdów indywidualnych. Odwodnienie projektowanej nawierzchni odbywać się będzie za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych w teren pasa drogowego – czytamy w opisie inwestycji. Także tutaj budulcem dla jezdni i chodnika będzie kostka betonowa.

A co na Jaworowej? Tutaj budowniczy wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie wybudować nową nawierzchnię jezdni, chodników i zjazdów do posesji – wszystko z kostki betonowej. Ponadto dokumentacja projektowa przewiduje budowę oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.