reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

05 2024

Przebudowa drogi w Chylicach-Kolonii za 5,7 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na przebudowę i rozbudowę ul. Warszawskiej w Chylicach-Kolonii. Inwestycja może kosztować blisko 1,3 mln zł taniej niż zakładano.


Chętnych do realizacji zamówienia nie brakowało, do przetargu stanęło sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma GRANAR z Warszawy, która zażyczyła sobie 5,7 mln zł. Kolejne propozycje firm opiewają na kwoty 6,3 i 6,4 mln zł, a także 6,8 mln zł. Pozostałe dwie oferty są już znacznie droższe – 8,2 i prawie 9 mln zł. Województwo zamierzało przeznaczyć na ten cel niecałe 7 mln zł, co oznacza, że cztery oferty mieszczą się w zakładanym budżecie i rozstrzygnięcie przetargu za pierwszym podejściem jest niemal pewne. Jeżeli MZDW wybierze najniższą ofertę, to będzie oznaczało, że inwestycję uda się zrealizować niemal 1,3 mln zł taniej niż zakładano.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Inwestycja obejmuje ponad 700-metrowy fragment trasy 719 (ul. Warszawska). W ramach zadania stara jezdnia ma zostać sfrezowana, a następnie wzmocniona stalową siatką oraz ułożone zostaną dwie nowe warstwy nawierzchni mineralno-bitumicznej, zjazdy, chodnik oraz odwodnienie mają zostać przebudowane. Inwestycja obejmuje też budowę przepustów pod zjazdami i przebudowę tych znajdujących pod drogą.

Ponadto na odcinku blisko 340 metrowym (od skrzyżowania ulic Kukuczki/Alpejskiej z Warszawską w kierunku zachodnim) z tych 700 metrów droga ma zostać rozbudowana m.in. o tzw. pasy wyłączenia i włączenia oraz lewoskręty.

Wszystkie prace mają zostać wykonane w sześć miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.