10 08 2020

Przebudowa Dębowej sporo tańsza

10.08.2020, godz.: 09:30
Przebudowa Dębowej sporo tańsza
Fot. GrodziskNews.pl

Urzędnicy z Podkowy Leśnej wybrali wykonawcę przebudowy ul. Dębowej w Podkowie Leśnej na odcinku od ul. Sosnowej do ul. Bukowej. Inwestycja będzie o 60 tys. zł tańsza niż zakładał magistrat.

Urząd zamierzał przeznaczyć na ten cel maksymalnie 186 tys. zł, jednak większość ofert opiewała na sporo niższe kwoty. Do magistratu wpłynęło sześć propozycji. Tylko jedna z nich, opiewająca na 202 tys. zł nie mieściła się w budżecie. Wysokość pozostałych wahała się od 127 tys. zł do 183 tys. zł. Ostatecznie urzędnicy wybrali tę najtańszą propozycję firmy MARBUDEX ze Skierniewic, która była o ponad 30 proc. niższa niż zakładał budżet.

W zakres prac wchodzą m.in. roboty pomiarowe i rozbiórkowe (krawężniki, nawierzchnia), korytowanie pod jezdnię, wykonanie dojść do furtek, a następnie wykonanie podbudowy z kruszywa oraz wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, zjazdów do posesji i chodnika z kostki betonowej. Jeżeli chodzi o odwodnienie drogi, to deszczówka będzie odprowadzana na pobocze. Aby zapewnić bezpieczeństwo, zdecydowano się zamontować tam również progi zwalniające, mające ograniczać prędkość przejeżdżających tamtędy pojazdów.

Na wykonanie wszystkich prac MARBUDEX będzie miał 70 dni od daty podpisania umowy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.