reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

06 2023

Przebudowa budynków przy pl. Króla Zygmunta Starego za 6,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl1 - Grodzisk News


W ramach poprawy estetyki centrum Grodziska samorząd chce przeprowadzać sukcesywne liftingi starych i podniszczonych budynków. Tak też będzie w przypadku trzech kamienic przy pl. Króla Zygmunta Starego pod numerami 13, 14, 15. Magistrat otworzył oferty na inwestycję, a jedna mieści się w budżecie zakładanym przez samorząd.


Grodzisk przygotował na to zadanie kwotę ponad 6,6 mln zł, podczas gdy najniższa oferta złożona przez firmę KONS z Białegostoku opiewa na niespełna 6,5 miliona. Pozostałe trzy propozycje są już wyższe – sięgają od prawie siedmiu do ponad siedmiu i pół miliona złotych .

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wydaje się zatem, że jeżeli najniższa oferta przejdzie pozytywnie ocenę formalno-merytoryczną, to zostanie wybrana.

A co wejdzie w skład inwestycji? Prócz gruntownej odnowy oblicza trzech budynków uwzględniono również likwidację pomieszczenia gospodarczego na podwórzu. Budynki wykonane w technologii tradycyjnej i podlegają ochronie konserwatora zabytków pierwszego stopnia. To jedna trzykondygnacyjna budowla i dwie dwukondygnacyjne z poddaszami.

Budynki zostaną ocieplone, a ponadto w grę wchodzą remonty wnętrz i elewacji, wymiany dachów, wymiany schodów zewnętrznych i wewnętrznych. W całości wymieniona zostanie również stolarka okien i drzwi.

Odnowione będą także balkony kamienic. Wykonawca wymieni całkowicie instalację kominową, a lokale mieszkalne zostaną rozplanowane w nowym porządku.

Przebudowa zostanie przeprowadzona na podstawie wcześniej wykonanego projektu przez firmę Modern Eko Wojciech Świerczyński z Częstochowy.

Termin wykonania inwestycji jest długi, bo opiewa na 26 miesięcy od daty wybrania firmy budowlanej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.