TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

08 2021

Przebudowa alei Sadowej będzie droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzebudowa alei Sadowej będzie droższa? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na kolejny etap przebudowy al. Sadowej w Książenicach. Chętnych nie brakuje, ale oferty są wyższe od kwoty jaką urząd zamierzał przeznaczyć na ten cel.


To drugi etap modernizacji drogi łączącej Książenice z Owczarnią. Wcześniej wyremontowano ponad 600-metrowy fragment, teraz czas na odcinek od granicy zmodernizowanego fragmentu (w praktyce od początku odcinka leśnego do skrzyżowania z al. Dębową).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urzędnicy otworzyli oferty na realizację tego zadania. Spłynęły trzy propozycje, najniższa opiewa na 584 tys. zł, najwyższa – na 703 tys. zł. Urzędnicy zarezerwowali na ten cel 450 tys. zł, więc wybór najniższej oferty wiązał się będzie z dorzuceniem dodatkowych 134 tys. zł.

Przypomnijmy. Przebudowa ma polegać m.in. na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, poszerzeniu do szerokości 5 metrów, uzupełnieniu poboczy i zjazdów oraz profilowaniu istniejących rowów. Należy też wykonać rozbiórkę istniejącej nawierzchni i ułożyć nową ujednoliconą nawierzchnię bitumiczną z wykonaniem nowych warstw podbudowy.

Droga ma zostać przebudowana najpóźniej do końca października tego roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.