09 10 2020

Przeboje Gary’ego Moore’a w wykonaniu jego syna. Koncert w Grodzisku już w poniedziałek

09.10.2020, godz.: 14:25
Przeboje Gary’ego Moore’a w wykonaniu jego syna. Koncert w Grodzisku już w poniedziałek
fot. GrodziskNews

Nie doszedł do skutku majowy koncert w hołdzie twórczości i pamięci mistrza gitary Gary’ego Moore’a, ale takie wydarzenia nie można było odpuścić. Występ przełożono więc na październik, a na grodziskiej scenie wystąpi m.in. syn wirtuoza strun – Jack.

Organizatorzy mówią o nim tak. – Jack Moore jest młodym wielce utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack Moore grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Towarzyszył mu będzie cały zespół innych utalentowanych instrumentalistów. Łukasz Gorczyca to basista i kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson.

Obok Moore′a i Gorczycy pojawią się również Tomek Dominik, współpracujący z wieloma polskimi wykonawcami, Renata Przemyk, Püdelsi, Homo Twist, Tilt, Inkwizycja, Redkot. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami jak : Jennifer Batten , Rob Tognoni, Krissy Matthews, Keith Thompson, Grainne Duffy.

Na gitarze solowej zagra Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent, nauczyciel.

– Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove – zapowiadają organizatorzy.

Koncert zaplanowano na 12 października w sali widowiskowej centrum kultury o godzinie 19.30 rezerwacje biletów możliwe telefonicznie i w kasach kina CK.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.