24 01 2019

Protest pracowników grodziskiego sądu. Wyszli z transparentami

24.01.2019, godz.: 14:40
Protest pracowników grodziskiego sądu. Wyszli z transparentami
fot. Mat. organizatora

Kolejna odsłona akcji protestacyjnej pracowników grodziskiego sądu, walczących o podwyżki płac. Dziś (24 stycznia) w samo południe kadra sądu rejonowego, w czasie przysługującej przerwy od pracy, wyszła przed gmachy przy ul. Bartniaka i Kościuszki z transparentami z postulatami podwyżek.

Informację o dzisiejszym proteście przekazała nam w wiadomości do redakcji Rada Zakładowej Organizacji Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości Rzeczpospolitej Polskiej przy Sądzie Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim.

– Pracownicy Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim przyłączają się do prowadzonej w całej Polsce akcji protestacyjnej polegającej na czasowym opuszczeniu przez pracowników stanowisk pracy. W związku z powyższym w dniu 24 stycznia 2019 roku w godzinach 12.00-12.15 (w ramach przysługującej przerwy) pracownicy Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim wyszli przed główne wyjścia budynków przy ulicy Bartniaka i Kościuszki z transparentami. Akcja ma zwrócić uwagę na problem niskich wynagrodzeń pracowników sądów i prokuratur w polskim wymiarze sprawiedliwości – poinformowała Nina Mazurkiewicz sekretarz sądowy w grodziskim sądzie rejonowym.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy protest grodziskich pracowników sądu. Chociażby w grudniu pracownicy działów administracyjnych w tym praktycznie cały personel sekretariatów sądowych we wszystkich wydziałach orzeczniczych jest na zwolnieniach chorobowych. Była to właśnie forma protestu przeciw zbyt niskim zarobkom. Prawdopodobne są również kolejne.

fot.  Mat. organizatora

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.