reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

06 2021

Prokuratura: Zabójstwo w Żyrardowie, jeden śmiertelny strzał


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsProkuratura: Zabójstwo w Żyrardowie, jeden śmiertelny strzał - Grodzisk News


Wracamy do sprawy śmiertelnego postrzelenia 20-latka w Żyrardowie. Sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną zgonu był strzał z broni palnej. Dwaj zatrzymani w sprawie mężczyźni dostali zarzut wspólnego dokonania zabójstwa.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. W czwartek 3 czerwca około godz. 2.30 doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21- i 28-lat (więcej tutaj). W niedzielę przy tej samej kamienicy znów otwarto ogień z broni palnej, na szczęście nikt nie ucierpiał.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dziś znane są już wyniki sekcji zwłok 20-latka. – Autopsja wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci był jeden oddany strzał z broni palnej – mówi nam prok. Iwona Śmigielska-Kowalska , rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Płocku. – Obu zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzut wspólnego dokonania zabójstwa. Jest to przestępstwo z Artykułu 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące – dodaje.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Nadal poszukiwani są z kolei trzej mężczyźni, którzy kilka dni później po śmiertelnym zdarzeniu strzelali w tym samym miejscu i mieli wykrzykiwać groźby pod adresem braci zastrzelonego 20-latka. – Nadal ustalamy sprawców drugiego zdarzenia i do momentu ich zatrzymania nie łączymy obu spraw – podkreśla prok. Śmigielska-Kowalska.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.