reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

06 2021

Prokuratura: Zabójstwo w Żyrardowie, jeden śmiertelny strzał


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsProkuratura: Zabójstwo w Żyrardowie, jeden śmiertelny strzał - Grodzisk News


Wracamy do sprawy śmiertelnego postrzelenia 20-latka w Żyrardowie. Sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną zgonu był strzał z broni palnej. Dwaj zatrzymani w sprawie mężczyźni dostali zarzut wspólnego dokonania zabójstwa.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. W czwartek 3 czerwca około godz. 2.30 doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21- i 28-lat (więcej tutaj). W niedzielę przy tej samej kamienicy znów otwarto ogień z broni palnej, na szczęście nikt nie ucierpiał.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dziś znane są już wyniki sekcji zwłok 20-latka. – Autopsja wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci był jeden oddany strzał z broni palnej – mówi nam prok. Iwona Śmigielska-Kowalska , rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Płocku. – Obu zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzut wspólnego dokonania zabójstwa. Jest to przestępstwo z Artykułu 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące – dodaje.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Nadal poszukiwani są z kolei trzej mężczyźni, którzy kilka dni później po śmiertelnym zdarzeniu strzelali w tym samym miejscu i mieli wykrzykiwać groźby pod adresem braci zastrzelonego 20-latka. – Nadal ustalamy sprawców drugiego zdarzenia i do momentu ich zatrzymania nie łączymy obu spraw – podkreśla prok. Śmigielska-Kowalska.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.