TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

01 2022

Projekty nowych linii kolejowych za ponad 7 mld zł? Jest wielu chętnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: cpk.plProjekty nowych linii kolejowych za ponad 7 mld zł? Jest wielu chętnych - Grodzisk News


Aż 12 firm i konsorcjów zgłosiło się do postępowania na projektowanie linii kolejowych. Inwestycja ma pochłonąć ponad 7 mld zł netto.


Zakres zamówienia obejmuje łącznie 29 projektów podzielonych na 82 części, które składają się na prawie 1800 km linii kolejowych, które mają powstać do 2034 r. Niektóre z tych odcinków mają pozwalać na przejazd z prędkością nawet 350 km/h. Chodzi m.in. o linię Warszawa – CPK – Łódź – Wrocław wraz z fragmentem linii w kierunku Poznania, przedłużenie Centralnej Magistrali Kolejowej do Trójmiasta, Płocka i Włocławka, czy nową linię z Krakowa do Katowic. Realizacja zadania pozwoli na podłączenie do sieci transportowej wielu wyłączonych z niej dotychczas miejscowości.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jako że inwestycja jest olbrzymia, a co za tym idzie i kosztowna, to budzi duże zainteresowanie firm i konsorcjów nie tylko z Polski, ale i świata. Do przetargu stanęło 12 chętnych – w większości są to rodzime firmy i konsorcja, ale zgłosiły się też podmioty z Korei Południowej, Niemiec, Francji i Hiszpanii. Łącznie to 31 firm.

Ocena i analiza ofert trwa. Gdy ten proces się zakończy i zostaną wybrani wykonawcy, nastąpi podpisanie ośmioletniej umowy ramowej na projektowanie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ile to ma kosztować? Czy 7 mld jak tytule, czy 7 mln, jak w tekście artykułu? A może to to samo?

Becia
06-01-2022 20:54

W tekście artykuł jest również 7 mld!

Małgorzata
19-01-2022 21:30
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.