TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

10 2021

Program Dobrowolnych Nabyć. CPK ostrzega przed oszustami


Grodzisk News


foto: cpk.plProgram Dobrowolnych Nabyć. CPK ostrzega przed oszustami - Grodzisk News


Mieszkańcy terenu inwestycji informują o próbach podszywania się pod pracowników spółki Centralny Port Komunikacyjny. Powołując się na Program Dobrowolnych Nabyć oszuści próbują nakłonić właścicieli do przekazywania danych osobowych. – Apelujemy o sprawdzanie identyfikatorów pracowników i zgłaszanie wszelkich nadużyć odpowiednim służbom oraz na infolinię CPK – czytamy w komunikacie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

– We wrześniu spółka CPK kupiła pierwsze nieruchomości pod budowę, zaś do udziału w PDN zgłaszają się kolejne osoby. CPK jest w trakcie składania ofert zakupu kolejnym mieszkańcom. Dla wszystkich zgłoszeń niezależni rzeczoznawcy majątkowi sukcesywnie dokonują wycen nieruchomości. Niestety, niektórzy próbują wykorzystać ten moment do nieuczciwych celów. Do spółki CPK trafiły właśnie informacje o przypadkach osób, które podają się za pracowników CPK prowadzących wykup nieruchomości, a na wezwanie mieszkańców nie chcą się wylegitymować, tzn. pokazać identyfikatorów wystawionych przez spółkę – informuje spółka CPK.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przypominamy, że wszyscy pracownicy, rzeczoznawcy czy badacze, którzy wykonują zadania na rzecz CPK i kontaktują się z mieszkańcami, powinny posiadać przy sobie imienne identyfikatory wydane przez spółkę. Obowiązują one na terenie gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, a także sąsiednich samorządów objętych tzw. rozporządzeniem obszarowym.Na każdym dokumencie znajdują się m.in. imię i nazwisko danej osoby, obszar realizowanych badań, numer porządkowy, data ważności i numer telefonu, pod którym można zweryfikować autentyczność dokumentu. W obiegu jest obecnie 335 ważnych identyfikatorów. Każdy z pracowników, rzeczoznawców i badaczy CPK ma obowiązek okazać taki identyfikator na życzenie mieszkańca – dodają jej pracownicy.

Wszystkie identyfikatory są imienne. Przypominamy, że nie obowiązują identyfikatory na okaziciela, których niewielka pula została wydana wyłącznie na początku trwających do dziś badań środowiskowych i terenowych. Do dzisiaj wszystkie identyfikatory na okaziciela zostały wycofane i zastąpione imiennymi.

Tożsamość każdej osoby z identyfikatorem można zweryfikować pod numerem telefonu: 539 188 733, który jest dostępny od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 16:00.

–Przypominamy, że w sytuacjach niebezpiecznych (np. działalności oszustów czy osób próbujących wyłudzić dane lub środki finansowe) należy powiadomić odpowiednie służby, na czele z Policją (numer telefonu 997 lub 112). Prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszelkich incydentów spółce CPK - pod numerem telefonu 539 188 733 – dodaje spółka CPK.


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz






reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.