TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

02 2015

Procesy sądowe w spadku po byłej burmistrz


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Procesy sądowe w spadku po byłej burmistrz - Grodzisk News


Od chwili, gdy w listopadzie ubiegłego roku nowym włodarzem Podkowy Leśnej został Artur Tusiński, konsekwentnie podkreśla, że jego gabinet czeka dużo pracy, aby uporządkować kłopotliwe sprawy pozostawione przez poprzednią kadencję, a tych jest niemało?


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Obejmując stanowisko burmistrza odziedziczyłem po poprzednim gabinecie dziewięć procesów sądowych dotyczących rozbudowy szkoły. Wynikają one ze złego nadzoru inwestycji ze strony miasta, ewentualnie z podejmowania nieracjonalnych decyzji ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. ? Proszę sobie wyobrazić, że wykonawca, który w zakresie powierzonego zadania obliczonego na około 1,5 mln zł, miał wykonać parkiet w szkole, ogrodzenie placówki i szereg innych rzeczy uzyskał zgodę miasta na zmianę technologii. Pozwoliła ona wygenerować oszczędności, które powinny zostać rozliczone w ofercie, ale tego nie zrobiono. W wyniku tego jeszcze nadpłaciliśmy firmie 206 tys. zł, a ona wystąpiła do sądu z roszczeniem o zapłatę kolejnych 280 tys. I najprawdopodobniej przegramy to postępowanie, bo urząd źle prowadził nadzór ? dodaje.

Mocno kontrowersyjne wydają się okoliczności zlecenia wykonania parkietu. ? W kwestii rozbudowy szkoły wiele decyzji poprzednie władze podejmowały arbitralnie. Na przykład była pani burmistrz Małgorzata Stępień-Przygoda wskazała wykonawcę parkietu i technologię, w jakiej ma to zrobić. Przecież to zupełna abstrakcja ? twierdzi burmistrz Tusiński.

? Kolejna osobliwa sprawa to fakt, że była burmistrz jeszcze jako kierownik Referatu Planowania i Rozwoju Miasta, zajmowała się regulowaniem stanu prawnego naszych dróg. Ja jako mieszkaniec ciągle słyszałem, że zasiaduje wydział i reguluje te stany. Jednak na dzis sytuacj wygląda tak, że spośród 42 dróg tylko jedna ma uregulowany stan prawny ? mówi Artur Tusiński.

Kilka dni temu burmistrz Podkowy poinformował także na swoim blogu, iż Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające wobec byłej gospodyni miasta Małgorzaty Stępień-Przygody. Ma to związek z zawiadomieniem wystosowanym przez prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w sprawie naruszenia przez poprzednią burmistrz dyscypliny finansów publicznych.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.