reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2023

Proboszcz parafii w Adamowiźnie zawieszony. W jego sprawie toczy się postępowanie wyjaśniające


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wojciech Bieńkowski/Wikipedia/CC BY-SA 4.0Proboszcz parafii w Adamowiźnie zawieszony. W jego sprawie toczy się postępowanie wyjaśniające - Grodzisk News


W połowie kwietnia mieszkańcom Adamowizny przekazano komunikat, iż wieloletni proboszcz tamtejszej parafii Mariusz B. nie będzie pełnił obowiązków. Kuria poinformowała wówczas, iż ksiądz musiał zostać zawieszony "mając na uwadze otrzymaną informację o możliwym niewłaściwym zachowaniu ks. Mariusza B., względem osoby, która ukończyła 15. rok życia".


Cały komunikat wygłaszany wówczas podczas przy mszy w Adamowiźnie brzmiał tak:

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Drodzy Parafianie Parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Adamowiźnie, mając na uwadze otrzymaną informację o możliwym niewłaściwym zachowaniu ks. Mariusza B., względem osoby, która ukończyła 15. rok życia, Kardynał Kazimierz Nycz zdecydował o zawieszeniu Waszego proboszcza w wykonywaniu urzędu, do chwili wyjaśnienia sprawy, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Kanonicznego. Sprawa została przekazana do Stolicy Apostolskiej. Do domniemanego zdarzenia miało dojść na wiele lat przed mianowaniem ks. Mariusza B. proboszczem parafii św. Teresy z Kalkuty w Adamowiźnie.

Na ten czas administratorem parafialnym został mianowany ks. Adam Żukowski.

— † Rafał Markowski, Wikariusz Generalny, Biskup Pomocniczy AW


Fakt zawieszenia księdza Mariusza B. potwierdził rzecznik prasowy warszawskiej kurii ks. Przemysław Śliwiński. – Mogę potwierdzić jedynie informacje zawarte w komunikacie do parafian, a także to, że do kurii Archidiecezji Warszawskiej zgłosiła się jedna osoba, która w przeszłości miała zostać skrzywdzona przez ks. Mariusza – powiedział nam rzecznik kurii.

Według informacji podanych pierwotnie przez Onet, które udało nam się potwierdzić, sprawa nie została zgłoszona do prokuratury, gdyż ma charakter obyczajowy, a nie karny.

Na dziś nie wiadomo, jak długo potrwa postępowanie wyjaśniające wobec ks. Mariusza B.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

To dobra wiadomość.Lawina nabiera prędkości.Kościół zaczyna się walić. Na własne życzenie.
xenna


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.