TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

05 2015

Prestiżowy festiwal filmowy w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Festiwal ten został nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce oraz ?Wdechę? Gazety Wyborczej dla ?najciekawszego wydarzenia kulturalnego stolicy? w 2008 roku. To niezwykle prestiżowe wydarzenie w świecie pełnometrażowego kina dokumentalnego. To właśnie na PLANETE+ DOC FF (wcześniejsza nazwa festiwalu, którą ostatnio zmieniono na Doc Against Gravity) światową karierę rozpoczynały takie tytuły jak ?Walc z Baszirem?, ?Cremaster? czy Królik po berlińsku?. Festiwal co roku organizowany jest w maju w Warszawie oraz Wrocławiu, a w jeden z weekendów także w 20 innych miastach w Polsce.

Taki zaszczyt przypadł również Podkowie Leśnej. W dniach 15?17 maja w Kinie Projekt przy ul. Lilpopa 18 będą wyświetlane znakomite festiwalowe filmy. Każdego dnia odbędą się po dwie projekcje. Poniżej program festiwalu w Podkowie.

PIĄTEK 15 MAJA
?Badjao. Duchy z morza? (16.30)
Film Elizy Kubarskiej pokazuje ostatnie dni Badjao, ludzi-ryb z Borneo, żyjących w ścisłej harmonii z naturą i słynących z nieprzeciętnych umiejętności nurkowych. Obraz skupia się na historii doświadczonego rybaka Alexana i jego młodego siostrzeńca Sariego. Wuj chce mu przekazać swoją wiedzę i doświadczenia, ponieważ świat jego i jego przodków zanika pod napływem zachodniej cywilizacji. ?Badjao. Duchy z morza? to opowieść o przyjaźni i harmonii ludzi ze światem natury.

?Profil: Amina? (19.00)
Od kilku miesięcy Sandra romansuje przez internet z Aminą. Ta druga za namową przyjaciółki z sieci zakłada bloga ?Lesbijka w Damaszku?, w którym można znaleźć wpisy mniejszości ze Środkowego Wschodu w sprawach politycznych, religijnych i seksualnych. Strona szybko zyskuje popularność i międzynarodowe uznanie. Kiedy Syrię ogrania Arabska Wiosna, Sandra dowiaduje się, że Amina została uprowadzona.

SOBOTA 16 MAJA
?Słodki blus? (16.30)
Film pokazuje szkodliwe działanie cukru na nasz organizm, ujawniając zaskakujące fakty, jakie się z tym wiążą. Producenci żywności celowo dodają za dużo cukru do wytwarzanych przez siebie produktów, aby uzależnić nas od ich jedzenia. Im więcej go jemy, tym bardziej mamy ochotę na coś słodkiego, więc jego produkcja staje się coraz bardziej opłacalna.

?Yes Meni idą na rewolucję? (19.00)
Andy Bilchaum i Mike Bonano znani szerzej jako Yes Meni przez 20 lat organizowali happeningi dotyczące łamania praw człowieka przez wielkie korporacje, które dopuszczały się przekrętów aby tylko osiągnąć zysk. Nakręcili również dwa dokumenty ?Yes Meni? oraz ?Yes Meni naprawiają świat?. Film ?Yes Meni idą na rewolucję? skupia się na zmianach klimatycznych na Ziemi. Podchodzą do niego bardzo profesjonalnie i osobiście, wymyślając szereg spektakularnych akcji.

NIEDZIELA 10 MAJA
?Fresh Dress? (16.30)
Film opowiada o tym jak muzyka hip-hopowa i jej związek ze światem ulicznej mody stały się wielką rynkową siłą, kiedy narodziła się popularność szerokich spodni oraz kurtek pokrytych graffiti. Kiedy moda hip-hopowa wyszła z getta i trafiła do galerii. W filmie znalazły się ciekawe wywiady z raperami, projektantami, i innymi ludźmi ze świata muzyki i mody hip-hopowej, jak: Pharell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West.

?Citizenfour? (19.00)
Nagrodzony oscarem dokument o Edwardzie Snowdenie autorstwa Laury Poitras. W styczniu 2013 r. reżyserka pracująca nad kolejnym filmem dokumentalnym o Ameryce, nagle otrzymała wiele zakodowanych maili z nieznanego źródła. Autor podpisywał się ?Citizenfour?. Napisał, że ma dowody na nielegalne podsłuchy na wielką skalę prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) we współpracy z wieloma zagranicznymi służbami bezpieczeństwa. Pięć miesięcy później Poitras poleciała do Hongkongu z dziennikarzami ?The Guardian? Glennem Greenwaldem i Ewenem Mac Askillem, gdzie sfilmowali rozmowy z mężczyzną. Okazało się, że autorem tych wiadomości był właśnie Snowden. Film jest budzącym grozę thrillerem dokumentalnym ujawniającym, że żyjemy w czasach w których inwigilacja rządów w ludzką prywatność rozrosła się na niespotykaną wcześniej skalę.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.