08

09 2022

Prestiżowe zwycięstwo Bogorii na początek ligi!

W hicie na początku sezonu Polskiej Superligi Tenisa Stołowego broniąca tytułu Bogoria Grodzisk pokonała wicemistrza – drużynę LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1. Znakomite zawody po grodziskiej stronie rozegrał Miłosz Redzimski, który 10 września obchodzić będzie dopiero 16. urodziny.

Młody i niezwykle utalentowany zawodnik zrobił więc sobie, ale też kolegom z drużyny, sportowy prezent wygranymi w dwóch singlowych meczach, które dały zespołowi istotną przewagę w tym bardzo zaciętym pojedynku. Ale jeszcze zanim Miłosz stanął przy stole, świetne otwarcie drużynie Bogorii zapewnił Michał Gawlas.

Nowy zawodnik w grodziskich barwach który pokonał południowokoreańskiego defensora Kang Dongsoo 3:1. W drugim starciu singlowym zmierzyli się Redzimski oraz Hiszpan Carlos Caballero. Po pierwszym secie wygranym przez Miłosza 11:8, hiszpański rywal odpowiedział pewną wygraną kolejnej partii 11:4. Dwie następne partie upłynęły jednak pod znakiem dominacji Redzimskiego, który stracił w każdej z nich tylko po pięć punktów.

W trzecim singlu gospodarze odpowiedzieli Wygraną Artura Greli nad młodym Koreańczykiem z Bogorii Jang Seongilem. Mecz był jednak niezwykle zacięty i toczył się na pełnym dystansie pięciu setów. Ostatecznie w piątej partii Grela wygrał 11:9.

W kolejnym pojedynku, toczonym w formacie do dwóch wygranych setów, zmierzyli się Vladislav Ursu i Miłosz Redzimski. Lepiej to spotkanie zaczął Mołdawianin z bydgoskiej ekipy – wygrał seta 11:8, kolejnego w takim samym stosunku zapisał na swoim koncie Redzimski. O wszystkim więc decydował set trzeci, który dostarczył wielu emocji – Miłosz wygrał go na przewagi 12:10, dając zespołowi prestiżowe zwycięstwo na terenie wicemistrza Polski.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Kang Dongsoo – Michał Gawlas 1:3 (11:7, 5:11, 6:11, 9:11)
Carlos Caballero – Miłosz Redzimski 1:3 (8:11, 11:4, 5:11, 5:11)
Artur Grela – Jang Seongil 3:2 (6:11, 11:5, 11:9, 9:11, 11:9)
Vladislav Ursu – Miłosz Redzimski 1:2 (11:8, 8:11, 10:12)