reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

13

11 2020

Premier: Szczepionka na koronawirusa "just in time"


Grodzisk News


foto: Krystian Maj/KPRMPremier: Szczepionka na koronawirusa "just in time" - Grodzisk News


Solidarność i dyscyplina społeczna to aktualnie nasza najlepsza broń w walce z koronawirusem. Dzięki naukowcom wkrótce będziemy dysponować kolejnym narzędziem, szczepionką stwierdził dziś Premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z prezesami firm farmaceutycznych właśnie w sprawie szczepionki.


reklama Grodzisk mazowiecki

O szczegółach tych rozmów czytamy na oficjalnym profilu premiera na Facebooku. –Podczas dzisiejszego spotkania z Panią Prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej i ekspertami z firmy Pfizer usłyszeliśmy bardzo optymistyczne informacje. Możemy mówić o triumfie nauki nad epidemią i nadziei, jaką niesie ze sobą przyszłość – informuje premier.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

> – Omówiliśmy model dystrybucji szczepionki “just in time” - “dokładnie na czas”. Chcemy być gotowi natychmiast - dlatego też kilka tygodni temu rozpoczęliśmy rządowe przygotowania, a dziś powołaliśmy grupę roboczą z ekspertami Pfizer. Jestem pewien, że Polska będzie doskonale przygotowana na jak najszybszą dystrybucję szczepionki dla wszystkich chętnych! – dodaje.

Morawiecki podkreślił, iż o sprawie rozmawiał również z z prezesem koncernu biofarmaceutycznego AstraZeneca Panem Leifem Johanssonem. Podczas wideokonferencji poruszyliśmy wątki COVID-19, ale również inwestycji koncernu w Polsce o wartości 1,5 mld złotych i projektu Warsaw Health Innovation Hub.

– Jest to inicjatywa AstraZeneca, wypracowana we współpracy z Agencją Badań Medycznych i mająca na celu identyfikację najpilniejszych problemów w systemie opieki zdrowotnej oraz ich szybkie i skuteczne rozwiązanie – poinformował.

– Właśnie teraz, gdy zmniejszyliśmy ilość zarażeń i pracujemy nad lekiem, najważniejsza jest dyscyplina! – zaapelował.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.