07 12 2018

Prawoskręt na Chełmońskiego dopiero za rok?

07.12.2018, godz.: 09:42
Prawoskręt na Chełmońskiego dopiero za rok?
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat ogłosił piąty już przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę.

Miasto ma duży problem ze znalezieniem wykonawcy dla tej ważnej inwestycji. Niestety brakuje chętnych do realizacji tego zadania – w pierwszych trzech przetargach nie złożono żadnej oferty. W czwartym przetargu zgłosił się jeden chętny, ale jego propozycja nie została zaakceptowana przez urząd. Magistrat zakładał, że inwestycja nie pochłonie więcej jak 1,37 mln zł, a oferta opiewała na blisko 2,37 mln zł. Przetarg został więc unieważniony.

Teraz kolejne podejście. Zgodnie z projektem jezdnia na ul. Chełmońskiego ma zostać poszerzona po stronie zachodniej w miejscu istniejącego rowu, natomiast ul. Żyrardowska zostanie poszerzona po stronie południowo-wschodniej wraz ze zwiększeniem promienia łuku krawędzi jezdni. – Projektowane poszerzenie zapewni możliwość wykonania bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego w ul. Żyrardowską – czytamy w dokumentacji. Ponadto zostaną również przebudowane chodniki i sygnalizacja świetlna.

Ponadto, jak zapisano w dokumentacji przetargowej wykonawca będzie musiał skoordynować roboty z firmą SKANSKA, która będzie realizowała przebudowę 11,5-kilometrowego drogi 579 (więcej tutaj).

Problemy ze znalezieniem wykonawcy znacznie opóźniły inwestycję. Gdyby ta została zrealizowana po pierwszym przetargu, prawdopodobnie byłaby już gotowa. Został on ogłoszony pod koniec marca, a termin ustalono na 160 dni od daty podpisania umowy. Ostatni unieważniony przetarg zakładał zakończenie robót do końca sierpnia 2019 r., a w aktualnym postępowaniu termin ten zmieniono na 31 grudnia 2019 r.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata