reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

12 2021

Niespełna pół miliarda z budżetu Mazowsza dla WKD i KM


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNiespełna pół miliarda z budżetu Mazowsza dla WKD i KM - Grodzisk News


Mazowsze uchwaliło budżet samorządu na 2022 rok. Ponad 4,6 mld zł zapisano po stronie wydatków, w tym aż 1,4 mld zł na inwestycje. Prawie 470 mln zł dostaną łącznie Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Koleje Mazowieckie.


Ponad 4,6 mld zł po stronie wydatków

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

owane dochody Mazowsza wyniosą w przyszłym roku ponad 4,3 mld zł, z czego ponad 3,6 mld zł to prognozowane dochody z podatków CIT (ponad 3,2 mld zł) i PIT (ponad 370 mln zł). Przyszłoroczne wydatki mają być na poziomie ponad 4,6 mld zł. Wpłata do budżetu państwa, czyli tzw. janosikowe, w 2022 r. wyniesie blisko 884 mln zł.

469 mln zł na przewozy kolejowe
W 2022 r. na rekompensatę w zakresie organizowania i finansowania kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich samorząd województwa przeznaczy ponad 469 mln zł. Z tej puli spółka Koleje Mazowieckie otrzyma 440 mln zł, a Warszawska Kolej Dojazdowa – 28 mln zł.

719 mln zł na drogi
Na budowę, modernizację, przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich, samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy w 2022 r. w sumie 719 mln zł, z czego 401,5 mln zł na inwestycje, a kolejnych 258 mln zł na remonty i bieżące utrzymanie. Jak zauważa wicemarszałek Rafał Rajkowski, na Mazowszu jest blisko 3000 km dróg wojewódzkich, które co roku są systematycznie modernizowane i rozbudowywane. – Największe przedsięwzięcia na przyszły rok to m.in. kontynuacja budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, budowa tunelu w Sulejówku, kolejny etap budowy drogi od Iłży do Solca nad Wisłą czy relacji Warszawa – Wólka Kozłowska – podsumowuje wicemarszałek.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.