14 09 2020

Prawie dwa miliony dla milanowskiego żłobka

14.09.2020, godz.: 17:09
Prawie dwa miliony dla milanowskiego żłobka
fot. milanowek.pl

Milanówek otrzymał prawie dwa miliony dofinansowania na działanie milanowskiego żłobka, który funkcjonuje od marca tego roku. Pieniądze pójdą na doposażenie placówki i utrzymanie nowo utworzonych miejsc żłobkowych.

Milanówek dostał prawie 1,93 mln zł, a wartość całego przedsięwzięcia to 2,66 mln zł. – Nasze milanowskie zadanie dotyczy wsparcia aktywności zawodowej rodziców w Gminie Milanówek, o ma się to odbywać poprzez poprawę dostępności do usług świadczących opiekę nad dziećmi poprzez utworzenie żłobka publicznego w Gminie Milanówek (57 nowych miejsc) w okresie 1.02.2020-28.02.2022 r. – poinformował burmistrz Piotr Remiszewski na swoim Facebooku.

– Dodam, że w wypadku tego programu, złożonych zostało 12 aplikacji zgodnych z wymogami formalnymi, a jedynie 3 zyskały finalną akceptację i przeszły do realizacji – podkreślił.

Pozyskane środki Milanówek wyda na doposażenie placówki oraz utrzymanie miejsc dla dzieci. Sam żłobek jest nowy – został otwarty w marcu. Przyjmuje dzieci w trzech grupach wiekowych: 1-2 lata, 2-3 lata oraz dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy. W żłobku przewidziano cztery sale dla dzieci, w których może przebywać od 10 do 16 podopiecznych.

Żłobek został utworzony między innymi dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Maluch +”, z którego samorząd otrzymał prawie półtora miliona złotych. Całkowita kwota inwestycji to z kolei ponad 1,8 mln zł. W ramach przedsięwzięcia nastąpiła readaptacja budynku przy ul. Warszawskiej 18 na potrzeby żłobka.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.