TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

08 2021

Prawie 240 punktów na mapie śmiertelnych wypadków. Bądźmy ostrożni na drodze


Grodzisk News


foto: CzytelnikPrawie 240 punktów na mapie śmiertelnych wypadków. Bądźmy ostrożni na drodze - Grodzisk News


Niestety... Punktów na mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym przybywa. Obecnie jest ich blisko 240, a tylko minionej doby przybyło ich 13.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na bieżąco aktualizowana mapa ma działać na wyobraźnię kierujących, aby zdjęli nogę z gazu i prowadzili swoje pojazdy rozsądnie. Niestety mimo wielu policyjnych akcji, co roku w okresie wakacyjnym dochodzi do setek tragicznych zdarzeń na polskich drogach. W minionym roku było ich ponad 400. Obecnie przekroczyliśmy półmetek wakacji i punktów na mapie jest już 238. Niestety, każdy z nich wiąże się z tragedią, bowiem oznacza, że w oznaczonym zdarzeniu drogowym zginęła przynajmniej jedna osoba.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Tragiczne wydarzenia nie ominęły i naszego regionu, gdzie doszło do kilku takich wydarzeń, jak m.in. wypadek w Budach Grzybku gdzie samochód osobowy uderzył w słup i zginęły dwie osoby, czy czołowe zderzenie na drodze między Radziejowicami a Korytowem gdzie zginęła na miejscu 51-letnia kobieta.

Policjanci apelują o ostrożność. – Choć dominującą przyczyną tragicznych zdarzeń jest prędkość, która ma decydujący wpływ na konsekwencje wypadków, bardzo groźne w skutkach wypadki drogowe powstają też z innych przyczyn np. na skutek nieprawidłowego wyprzedzania.
Policjanci przypominają, że wyprzedzanie należy do najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze. Ważne jest, aby wyprzedzać wyłącznie w miejscach, gdzie przepisy tego nie zabraniają.  Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a  zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu – podkreślają funkcjonariusze.

– Uczulamy też kierujących, aby zawsze bacznie obserwowali drogę i zachowywali bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Jest to szczególnie ważne przy dużym natężeniu ruchu – dodają policjanci.

Szczegółowa mapa jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.