TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

01 2022

Prawie 20 milionów dofinansowania dla Grodziskich Przewozów Autobusowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Prawie 20 milionów dofinansowania dla Grodziskich Przewozów Autobusowych - Grodzisk News


Związek Powiatowo – Gminny „Grodziskie Przewozy Autobusowe”, odpowiedzialny za obsługę wszystkich linii autobusowych otrzymał dopłatę na wszystkie organizowane połączenia. Łączna kwota dotacji to ponad 19,5 mln zł.


– Związek Powiatowo – Gminny „Grodziskie Przewozy Autobusowe” otrzymał dopłatę na wszystkie organizowane linie komunikacyjne w ramach związku. Uzyskane dofinansowanie zostało zakwalifikowane przez Wojewodę Mazowieckiego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na 2022 r. Wysokość dopłaty do organizowanych linii wyniosła 3 zł do jednego wozokilometra, co daje kwotę całkowitą 19 573 597,50 zł. Otrzymane dofinansowanie dla związku stanowi blisko 1/3 całości budżetu województwa mazowieckiego – podał grodziski ratusz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Związek organizuje obecnie przewozy na ponad 50 różnych trasach autobusowych na obszarze 12 gmin: Błonie, Baranów, Grodzisk Maz., Jaktorów, Milanówek, Żabia Wola, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Piastów, Pruszków i Raszyn.

Linie autobusowe, wyruszyły na trasy od 1 stycznia i zostały oznaczone numerami dwucyfrowymi. Linie od 10 do 19 obsługują gminy Błonie i Milanówek oraz ich połączenia z Grodziskiem Mazowieckim. Linie od 20 do 29 jeżdżą w Baranowie, Jaktorowie i Grodzisku; połączenia z numerami 30–39 skierowane zostały na trasy w gminie Żabia Wola oraz w Południowej części Grodziska.

Numery od 40 do 49 zachowano na przyszłość dla nowych połączeń, z kolei numerami od 50 do 59 oznaczono linie których głównym zadaniem jest dowóz uczniów, ale zrazem są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Wreszcie linie od 60 do 69 obsługują powiat pruszkowski.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

marnotrawstwo moich pieniędzy
idźPanW


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.