12 08 2020

Pracownik przedszkola z koronawirusem

12.08.2020, godz.: 18:29
Pracownik przedszkola z koronawirusem
Fot. Pixabay

U jednego z pracowników Przedszkola nr 1 w Milanówku zdiagnozowano zakażenie wirusem COVID-19. Burmistrz miasta ogrodu Piotr Remiszewski oraz dyrekcja placówki zapewniają, że zostały podjęte wszystkie zalecane działania.

O wykryciu COVID-19 w milanowskim przedszkolu poinformował zarówno burmistrz Remiszewski, jak i dyrekcja przedszkola. – W związku ze zdiagnozowaniem u jednego z pracowników przedszkola zakażenia wirusem COVID-19 informuję, że w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym podjęto wszelkie niezbędne działania. Osoby kontaktujące się z osobą zakażaną zostały objęte kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym. Wszystkie pomieszczenia przedszkolne oraz place zabaw zostały dodatkowo zdezynfekowane – czytamy na stronie internetowej Przedszkola nr 1 w Milanówku.

Sytuację dokładnie opisuje burmistrz Piotr Remiszewski. Poinformował on, że w piątek 7 sierpnia późnym wieczorem pracownik przedszkola został objęty kwarantanną z powodu kontaktu z osobami, które zaraziły się w czasie wakacji. Sanepid wyznaczył termin badania na obecność COVID-19 na 13 sierpnia, jednak badanie zostało przeprowadzone znacznie wcześniej. – W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i ich rodzin oraz w celu szybkiego odizolowania osób zagrożonych, po rozmowie z Dyrektor Przedszkola podjąłem decyzję o dofinansowaniu wcześniejszego badania dla tej osoby, dzięki czemu zostało ono przeprowadzone już następnego dnia, w sobotę 8 sierpnia – poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku milanowski włodarz.

Na kwarantannę skierowano 19 dzieci i trzech pracowników przedszkola, które miały kontakt z osobą zarażoną. Dodatkowo cztery osoby objęto nadzorem epidemiologicznym. Na dziś i jutro zaplanowano testy na obecność koronawirusa u tych osób.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Pracownik przedszkola z koronawirusem”

  1. Matteo pisze:

    Wypadałoby podać źródło. Jako pierwsze o sprawie poinformowało Radio Kolor. Rzetelność wymaga podania takiej informacji.

  2. Hubert pisze:

    Bardzo proszę o podanie informacji jak się sprawa skończyła i czy są zarażenia wśród tych 23 osób (a przecież też powinni być przetestowani rodzice i rodziny dzieci i pracowników), dość ciekawie wygląda zakaźność tego wirusa – tak z moich obserwacji, nie z informacji prasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.