TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

04 2021

Pracownicy grodziskiej kultury na froncie walki z epidemią


Grodzisk News


foto: Paweł Twardoch/Ośrodek Kultury Grodzisk Maz.Pracownicy grodziskiej kultury na froncie walki z epidemią - Grodzisk News


Choć obecna sytuacja bardzo ograniczyła możliwości działania instytucji kultury, to bynajmniej nie można powiedzieć, by tkwiły w przymusowej bezczynności. Tak na przykład pracownicy grodziskiego ośrodka kultury zostali przeniesieni na front walki z epidemią.


reklama Grodzisk mazowiecki

Nie oznacza to, że mając ograniczone możliwości prowadzenia działalności statutowej, bezczynnie czekamy na „lepsze czasy“. Wprost przeciwnie – pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki od samego początku pandemii bardzo aktywnie działają na różnych polach walki z CCOVID-19. Myślę, że warto o tym powiedzieć, bo niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak dalece przez ten czas Ośrodek Kultury się "przebranżowił" – mówi nam Paweł Twardoch, dyrektor grodziskiego OK.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W tych trudnych czasach pracownicy wykonali lub nadal wykonują szereg działań, m.in. pakowanie maseczek (70 tysięcy sztuk); dyżury na targowisku i informowanie ludzi o obowiązujących zaleceniach; dystrybucja maseczek na targowisku oraz do skrzynek pocztowych mieszkańców; także kolportaż ulotek i pism kierowanych do grodziszczan.

Jak podkreśla Paweł Twardoch, ważnym aspektem tych działań jest też dowóz posiłków dla zakażonych pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim; Obsługa całotygodniowego „Telefonu Wsparcia”.

– Pomoc w pracach biurowych w zakładzie wodociągów i kanalizacji (uzupełnienie braków kadrowych spowodowanych zachorowaniami).Praca przy brakowaniu dokumentów w archiwum Urzędu Skarbowego – pracownicy ośrodka kultury przemieścili ok. 4 tony dokumentów. Przeprowadzenie przez pracowników ośrodka kultury kompleksowej, profesjonalnej analizy natężenia ruchu na skrzyżowaniu ul. Okulickiego i 3 Maja na potrzeby zarządu dróg gminnych – wylicza dalej dyrektor OK.

To ludzie z ośrodka kultury przeadaptowali poczekalnię PKP na punkt zapisów na szczepienia oraz prowadzą takie rejestracje. Współorganizowali także punkt szczepień w Mediatece, wysoko oceniony przez wojewodę mazowieckiego i NFZ. Przeprowadzili prace porządkowe w nowo zrewitalizowanym Dworku Chełmońskich.

– Warto dodać, że kilkunastu pracowników ośrodka kultury na co dzień zajmuje się obsługą całego punktu szczepień w Mediatece: wykonują czynności niemedyczne, takie jak rejestracja, informacja, sprzątanie oraz dezynfekcja – podkreśla Paweł Twardoch.

– Wszystkie te działania dają nam wielką satysfakcję, nie ukrywamy jednak, że bardzo tesknimy do “normalności”. Zapewne, tak samo jak wszyscy. Póki co, nie ustajemy w działaniach na wszelkich polach walki z zarazą! Życzymy wszystkim zdrowia i szybkiego powrotu kultury do domów kultury! – podsumowuje Twardoch.

A trzeba również wspomnieć, iż tych działań jest znacznie więcej. Specjalnie przygotowaną dla nas listę publikujemy tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Tylko, że to pakowanie maseczek jest droższe niż maseczka, którą w sklepach na deptaku można kupić za 0,20 groszy (DWADZIEŚCIA GROSZY).

Janusz
14-04-2021 18:26

0,20 groszy? chyba 0,20 zł (DWADZIEŚCIA GROSZY :D)

Jula
15-04-2021 08:12

Bujda i ustawka mająca pokazać w dobrym świetle najlepszą we Wszechświecie ekipę z Ziemi Grodziskiej/PSL z prawdziwym Europejczykiem stulecia Benedykcińskim

mariusz
15-04-2021 11:47

Dokładnie tak!

Julka
15-04-2021 14:59

retoryka jak z PRL, szkoda że nie o stonce - PRACOWNICY GRODZISKIEJ KULTURY NA FRONCIE WALKI Z EPIDEMIĄ

quark
15-04-2021 21:50
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.