reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

10 2021

Praca hybrydowa - wady i zalety


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Praca hybrydowa - wady i zalety - Grodzisk News


Praca hybrydowa w obecnych czasach, które niestety nadal są mocne zależne od sytuacji związanej z pandemią, staje się formą wypełniania naszych obowiązków. A to z kolei staje się czymś normalnym w wielu miejscach pracy. Sporo zakładów i firm zmienia system i wprowadza tego typu zmiany. Mają na celu uchronienie danego miejsca przed kwarantanną czy też przed rozprzestrzenianiem się choroby. Bardzo często jest to dobra decyzja. Wszystko jest zależne od jakości wykonywanych obowiązków.


Tryb zdany czy stacjonarny?
Jeżeli zagrożenie związane z wirusem jest duże i wyniki w miejscu pracy nie spadną z powodu wprowadzenia trybu hybrydowego, to jest to dobre wyjście. Nie można ignorować tego, że nierozważne i nieprzemyślane działanie w obecnych czasach mogą skończyć się bardzo źle dla życia pracowników oraz całego działania danej firmy. Częścią odpowiedniego zarządzania firmą jest dbanie o pracowników i jakość wykonywanej przez nich pracy. W rękach szefostwa najczęściej ląduje końcowe zdanie co do wyboru trybu pracy. Przejście na całkowity tryb stacjonarny czy też zdalny może nie być do końca dobrą decyzją. Formą, która łączy te dwa rodzaje, jest tryb hybrydowy. W pewnych okresach praca odbywa się stacjonarnie, tak jak przed wybuchem pandemii. W innym okresie wszystko przechodzi w tryb zdalny. Nie musi być to forma dla całego zakładu. Przykładowo działy mogą się zmieniać. Wszystko zależy od specyfiki danego miejsca pracy. Trzeba zawsze brać pod uwagę sytuację, która panuje w firmie.

Wady pracy hybrydowej
Największą wadą pracy hybrydowej jest brak stałego kontaktu z zespołem, z którym pracujemy. Nie zawsze jest to konieczne. Wiele zawodów bez problemu poradzi sobie bez takiego kontaktu i wyniki danej działalności nie spadną w żadnym stopniu podczas pracy w domu. Jednak istnieją prace, gdzie fizyczna obecność osób w firmie jest bardzo ważna. Ciężko jest w takich sytuacjach współpracować i odpowiednio dokonywać działań biznesowych z miejsca naszego zamieszkania. Poradzenie sobie w takiej sytuacji może okazać się trudnym zadaniem dla danej firmy. Oczekiwanie na spotkanie w firmie nie zawsze jest dobrym pomysłem. Obowiązki muszą być wykonywane w odpowiednich odstępach czasowych i dobrej jakości, którą reprezentuje firma na danym rynku. Kontakt fizyczny jest istotny też w innych sytuacjach, które mogą być związane z np. dogadaniem szczegółów danego projektu, którego aspekty wymagają spotkania. Zazwyczaj zespół lepiej dogaduje się wtedy, kiedy może nawiązać ze sobą kontakt twarzą w twarz i uzgodnić wszystkie detale.

Grafik pracy  też często nie jest dobrze dopasowany podczas pracy hybrydowej. To spory minus. CP - jak efektywnie prowadzić rejestrację czasu pracy pracownika?  Takie pytanie zadają sobie osoby, które zajmują się badaniem czasu przepracowanego przez danego członka firmy. Jest to bardzo ważne i bez tego typu działania mogą często wydarzyć się przykre sytuacje, które są wywołane niedokładnością w dokumentach.

Zalety  pracy hybrydowej
Praca w trybie hybrydowym ma jednak zalety. Powodem, dla którego obecnie wprowadza się taki system, jest ryzyko roznoszenia wirusa. Pandemia nie jest dla nas łaskawa. Trzeba pamiętać o tym i każdy pracodawca zdaje sobie z tego sprawę. Największą zaletą jest brak kontaktu fizycznego, który może zakończyć się zarażeniem. Firma, która cała przechodzi przez falę wirusa, nie ma potem łatwego zadania w odbudowie strat. Ochrona zdrowia jest tutaj największą zaletą. W wielu firmach ludzie chwalą sobie pracę hybrydową. Czas, który spędzają w domu można wykorzystać bardziej pod względem wykonania danego projektu. Wszystko oczywiście zależy od jego charakteru. Taka osoba podczas zmiany domowej ma też więcej czasu dla siebie. Nie musi martwić się o dojazd do pracy i inne tego typu detale. Są to małe plusy, ale widoczne po dłuższym okresie takiej formy pracy.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.