reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2022

Pożar w Musułach. Co dalej z pogorzelcami?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/OSP ŻelechówPożar w Musułach. Co dalej z pogorzelcami? - Grodzisk News


Wracamy do sprawy pożaru domu w Musułach, który pozbawił dachu nad głową jego mieszkańców. Centrum usług społecznych przekazało pogorzelcom artykuły pierwszej potrzeby a jeszcze dziś otrzymają klucze do lokalu socjalnego.


W środę popołudniu w Musułach doszło do pożaru domu jednorodzinnego. W budynku zawalił się dach. Budynek nie nadawał się do tego, aby w nim pozostać. Na miejscu pożaru zjawiła się także dyrektor pomocy społecznej w gminie, która takiego wsparcia pogorzelcom udzieliła.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Mieszkańcy budynku na minioną noc schronili się u rodziny, dziś natomiast spotkaliśmy się z nimi w siedzibie Centrum Usług Społecznych i przekazaliśmy artykuły pierwszej potrzeby, jak ubrania, środki czystości, pościel – mówi nam Elżbieta Kwiatkowska, dyrektorka Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli.

Dodała, że jeszcze dziś osobom, które ucierpiały w pożarze zostaną przekazane kluczu do lokalu socjalnego z z zasobów gminnych. – Będzie to lokal tymczasowy na okres sześciu miesięcy z możliwością przedłużenia. Niestety nie mogliśmy przyznać lokalu socjalnego na stałe, ponieważ jedna z osób ma status współwłaściciela nieruchomości, na której doszło do pożaru – będziemy natomiast pomagać poszkodowanym w miarę ich potrzeb – dodaje Elżbieta Kwiatkowska.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.