
W niedzielę około południa w miejscowości Budy Grzybek doszło do pożaru kotłowni oraz przyległego garażu. Na miejscu były cztery zastępy straży pożarnej.
Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. – W Jaktorowie duży pożar garażu. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej i policja – poinformował Henryk.
Strażacy potwierdzają. – Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy o godz. 12.26. Przy ul. Potockiego w Budach Grzybku doszło do pożaru kotłowni w pomieszczeniu gospodarczym. W skład wchodziło również pomieszczenie garażowe. Znajdujące się w garażu auta zostały wyprowadzone z garażu przed przybyciem straży. Gdy strażacy dojechali na miejsce, ogień częściowo wydostawał się już poza pomieszczenie kotłowni. Działania strażaków polegały na m.in. odłączeniu napięcia, podania dwóch prądów wody w celu ugaszenia pożaru garażu i kotłowni, a także na rozbiórce części dachu budynku, aby dotrzeć do zarzewi ognia – mówią nam strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Nikt nie odniósł obrażeń – dodają.
Na miejscu były cztery zastępy straży pożarnej: dwa z Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowiecki i dwa z OSP Jaktorów.
Akcja trwała około 1,5 godziny.
Czytelniku! Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Dziś w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej rusza Jarmark Bożonarodzeniowy w Podkowie Leśnej. Ulice miasta ogrodu będą też trasą biegu Mikołajów, dlatego też należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Pasażerów „wukadki” czekają zmiany na lepsze. W najbliższy poniedziałek, zapadną decyzje dotyczące przyszłości taboru. Warszawska Kolej Dojazdowa szykuje się do podpisania dużego kontraktu modernizację 14 składów przewoźnika.
Grodzisk uruchamia jedną z ważniejszych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji w ostatnich latach. To centrum opiekuńczo-mieszkalne w Szczęsnem, które zapewni godne warunki życia i funkcjonowania jego pensjonariuszom, zaś opiekunom – tak potrzebne wytchnienie. Inwestycja jest już gotowa, a z tej okazji już w niedzielę odbędzie się w obiekcie dzień otwarty!
Jaktorów, to kolejna gmina, której projekt przyszłorocznego budżetu bierzemy na tapet, a nim m.in. nadwyżka budżetowa i pula na różnego rodzaju inwestycje w wysokości ponad 13 milionów złotych.
Już jutro (6 grudnia) Grodzisk uczyni zadość lokalnej tradycji. Zaprosi mieszkańców na imprezę mikołajkową, pozwalającą poczuć magię nadchodzących świąt. Organizatorzy zapraszają do hali przy ulicy Sportowej na dzień pełen atrakcji – od bajkowych spektakli po widowiskowe pokazy ognia.
Mieszkańcy gminy Jaktorów powinni przygotować się na nadchodzące utrudnienia. W związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej, część gospodarstw w Chylicach i Chylicach-Kolonii zostanie tymczasowo odcięta od bieżącej wody.
Już za nieco ponad tydzień Weekend Cudów, czyli Finał Szlachetnej Paczki. Choć Polacy po raz kolejny pokazują wielkie i szczodre serca. To w bazie wciąż czeka wiele rodzin potrzebujących pomocy. W tym jeszcze około dziesięciu z powiatu grodziskiego. Dlatego też zachęcamy, aby włączyć się do akcji.
Przed nami emocjonujące starcie w ramach 19. kolejki Betclic 1. Ligi. Wicelider tabeli, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, wraca do roli gospodarza, by na stadionie MZOS Znicz w Pruszkowie zmierzyć się z Puszczą Niepołomice. Dla podopiecznych Piotra Stokowca będzie to okazja, aby zmazać plamę po ostatnim potknięciu i udowodnić, że w roli gospodarza są drużyną nie do pokonania.
Copyright © 2025 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.