30 03 2020

Pożary traw w Otrębusach i Kałęczynie [FOTO]

30.03.2020, godz.: 07:26
Pożary traw w Otrębusach i Kałęczynie [FOTO]
fot. Czytelnik

Mimo ogólnonarodowej kwarantanny i ograniczeń w poruszaniu się po dworze sezon na pożary trwa ma się niestety całkiem dobrze. W niedzielne popołudnie strażacy musieli interweniować w Otrębusach i Kałęczynie.

W akcji gaśniczej w Otrębusach brały udział dwa zastępy: jeden z Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie i z ochtniczej jednostki w nowej wsi.

– Około godz. 12.30 zostaliśmy wezwani do pożaru nieużytków rolnych w Otrębusach przy ul. Anny Marii. Na szczęście nie było wiatru i dzięki temu żywioł został szybko opanowany – mówi nam mł. bryg. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. – Spłonęło około 700 metrów kwadratowych trawy – dodaje.

Około godz. 18.20 pożar trawy na znacznie mniejszym obszarze gasili strażacy w Kałęczynie. – Płonęły nieużytki w obrębie około stu metrów kwadratowych, na uboczu, z dala od zabudowań – nasze działa przebiegły sprawnie i szybko – powiedział nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Jednocześnie przypomniał, że ruszyła kampania „Stop pożarom traw”. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych. Jak poinformował nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, w ubiegłym roku najwięcej pożarów traw odnotowano właśnie w marcu i w kwietniu – aż 18,5 tys. Stanowiło to ponad 50 proc. wszystkich pożarów traw w ubiegłym roku.

W ramach kampanii „STOP pożarom traw” została również uruchomiona strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl – można na niej znaleźć wszystkie informacje o akcji oraz pobrać materiały.

Tymczasem poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z niedzielnej akcji. Fotografie nadesłał czytelnik.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata