reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

05 2024

Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.pl1 - Grodzisk News


Pożar budynku szkoły przy ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowiecki został już opanowany przez strażaków. Strażacy jednak jeszcze przez dłuższy czas będą prowadzić tam swoje działania.


Do pożaru doszło około godz. 12.00, tuż po tym jak uczniowie Zespołu Szkół nr 1 skończyli pisać maturę rozszerzoną z języka angielskiego. W środku było około 60 maturzystów, nikomu nic się nie stało. Ogień pojawił się na poddaszu i dachu budynku, a strażacy przez kilka godzin walczyli z ogniem, który buchał z okien i dachu obiektu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ostatecznie pożar udało się opanować. – Tuż przed godz. 17.00 zlokalizowaliśmy pożar, przestał się rozprzestrzeniać. Obecnie trwa dogaszanie zarzewi ognia, a także prace rozbiórkowe konstrukcji dachu, które mogą stanowić zagrożenie – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Podczas działań brało udział 110 strażaków (40 zastępów). Sukcesywnie siły są jednak już odsyłane do koszar, ponieważ nie ma potrzeby gromadzenia takich sił, sytuacja jest opanowana – dodaje.

Nikt nie ucierpiał. Rzecznik grodziskiej straży podkreśla, że to efekt corocznych ćwiczeń. – W Zespole Szkół nr 1 na początku każdego roku szkolnego przeprowadzane są ćwiczenia prewencyjne, aby każdy wiedział jak się zachować w sytuacji kryzysowej. Jak widać, przynoszą zamierzony efekt, ponieważ wszyscy sprawnie opuścili budynek, a osoby zarządzające ewakuacją podejmowały właściwe decyzje – zaznacza asp. Stefaniak.

Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Mieszkańcy zwracają uwagę na fakt, że w niedzielę i poniedziałek na terenie Warszawy i Grodziska Mazowieckiego doszło do kilku pożarów w krótkim czasie (centrum handlowe Marywilska 44, hałda śmieci przy ul. Bananowej w Warszawie i pożar w ZS1 w Grodzisku). Jednak rzecznik Komendy Stołecznej Policji powiedział, że na tę chwilę nie ma żadnych podstaw, aby łączyć ze sobą te wydarzenia.

Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie - Grodzisk News
Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie - Grodzisk News
Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.