reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

05 2024

Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plPożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie - Grodzisk News


Pożar budynku szkoły przy ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowiecki został już opanowany przez strażaków. Strażacy jednak jeszcze przez dłuższy czas będą prowadzić tam swoje działania.


Do pożaru doszło około godz. 12.00, tuż po tym jak uczniowie Zespołu Szkół nr 1 skończyli pisać maturę rozszerzoną z języka angielskiego. W środku było około 60 maturzystów, nikomu nic się nie stało. Ogień pojawił się na poddaszu i dachu budynku, a strażacy przez kilka godzin walczyli z ogniem, który buchał z okien i dachu obiektu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ostatecznie pożar udało się opanować. – Tuż przed godz. 17.00 zlokalizowaliśmy pożar, przestał się rozprzestrzeniać. Obecnie trwa dogaszanie zarzewi ognia, a także prace rozbiórkowe konstrukcji dachu, które mogą stanowić zagrożenie – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Podczas działań brało udział 110 strażaków (40 zastępów). Sukcesywnie siły są jednak już odsyłane do koszar, ponieważ nie ma potrzeby gromadzenia takich sił, sytuacja jest opanowana – dodaje.

Nikt nie ucierpiał. Rzecznik grodziskiej straży podkreśla, że to efekt corocznych ćwiczeń. – W Zespole Szkół nr 1 na początku każdego roku szkolnego przeprowadzane są ćwiczenia prewencyjne, aby każdy wiedział jak się zachować w sytuacji kryzysowej. Jak widać, przynoszą zamierzony efekt, ponieważ wszyscy sprawnie opuścili budynek, a osoby zarządzające ewakuacją podejmowały właściwe decyzje – zaznacza asp. Stefaniak.

Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Mieszkańcy zwracają uwagę na fakt, że w niedzielę i poniedziałek na terenie Warszawy i Grodziska Mazowieckiego doszło do kilku pożarów w krótkim czasie (centrum handlowe Marywilska 44, hałda śmieci przy ul. Bananowej w Warszawie i pożar w ZS1 w Grodzisku). Jednak rzecznik Komendy Stołecznej Policji powiedział, że na tę chwilę nie ma żadnych podstaw, aby łączyć ze sobą te wydarzenia.

Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie - Grodzisk News
Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie - Grodzisk News
Pożar szkoły już opanowany. Trwa dogaszanie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

czy ktoś badał poziom zanieczyszczeń w powietrzu? na stronie gminy brak informacji o pożarze!

dariusz
13-05-2024 21:58

Zamiast siać teorie spiskowe, warto zastanowić się nad sytuacją, która miała miejsce w weekend a mianowicie burza magnetyczna, która skutkowała wysokimi skokami napięcia. Wystarczy mała awaria stąd mógł pojawić się pożar w tych wielu miejscach w naszym pięknym kraju.
Dla społeczności szkoły w Grodzisku - trzymajcie się !

Magdalena
13-05-2024 23:37

Przerażajace jest, że w Grodzisku zrobilo się ciasno. Po co wydzielono z dzialki szkoly parking?! To d dalej powinno być boisko szkolne z bramą i wolna przestrzeń przy szkole a nie parking. W tv pokazywali dzis relację od żwirki i Wigury i auta straży stały na ulicy a na tym parkingu poparkowane auta. Jak mozna bylo działkę gminna sprzedac by powstała inwestycja deweloperska npko zamiast jakaś część tej dzialki przeznaczyć wlasnie na parking dla liceum. Przy szkole podstawowej nr 5 to samo. Jeszcze obok szkoly dobudowano hale. Jak mozna budować w tak małych odległościach od siebie tak duże bydynki?! W grodzisku jest ciasno zapchane budynków i zabudowuje się okrutnie miasto.

Spolecznik
13-05-2024 22:20

To jest centrum miasta, a więc miejsce jak najbardziej wskazane pod gęstą zabudowę, a nie jakieś parkingi. Tym bardziej, że od szkoły do przystanku autobusowego jest 3 min. spacerem, a na stację PKP 6 min.

pistolet_prezesa
14-05-2024 09:40

Zapewne zapaliło się od instalacji fotowoltaicznej ale o tym się nie mówi więc tsssss....

Zos
13-05-2024 23:41

Raczej nie, bo z dymem poszła część dachu, gdzie nie ma paneli. Panele strażakom udało się uratować. Zresztą widać to na zdjęciach.

pistolet_prezesa
14-05-2024 09:42

Może czas pomyśleć o nowym liceum. Ludzi przybywa a szkół średnich nie. Pruszków wszystkie szkoły - nowoczesne budynki, a tu stare koszmarki.
Bogata gmina Grodzisk mogłaby zbudować swoje nowoczesne liceum jak Piastów tylko że działki chyba dla deweloperów.

Wyborca
16-05-2024 08:10
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.