TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

16

05 2021

Pożar stadniny w Budach Michałowskich. Konie nie przeżyły [FOTO]


Grodzisk News


foto: Facebook/OSP MiędzyborówPożar stadniny w Budach Michałowskich. Konie nie przeżyły [FOTO] - Grodzisk News


Aż 13 zastępów straży pożarnej wyjechało do akcji gaszenia pożaru stadniny koni w Budach Michałowskich, przy granicy z powiatem żyrardowskim. Jak informują strażacy, drewniany budynek całkowicie się spalił, zginęły także trzy przebywające tam konie.


Do pożaru doszło w piątkowy wieczór. – Ponieważ pożar wybuchł w miejscowości niejako na granicy dwóch powiatów, to wyjechały do niego zarówno zastępy zarówno z grodziskiego, jak i żyrardowskiego. W sumie było ich trzynaście: sześć od nas i siedem od sąsiadów. W tym zastępy PSP Grodzisk, OSP Międzyborów, OSP Jaktorów – mówi nam st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, szef Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Po dotarciu strażaków na miejsce okazało się, że płonie drewniana stadnina. W środku znajdowały się trzy konie, których niestety nie udało się uratować. Na posesji znajdowało się siedem osób, a ucierpiał właściciel stadniny, który próbował wyprowadzić zwierzęta na zewnątrz – wyjaśnia Tryniszewski. – Mężczyzna doznał poparzeń twarzy i ręki; został zabrany do szpitala – dodaje.

Akcja zakończyła się przed północą. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o 21.17, a cała akcja trwała około dwie i pół godziny – zaznacza szef grodziskiej PSP.

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości OSP Międzyborów. Fotografie znajdują się także na Facebooku tej jednostki.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.