05 09 2019

Powstanie wyjątkowa książka dla dzieci o Stanisławie Moniuszce

05.09.2019, godz.: 09:24
Powstanie wyjątkowa książka dla dzieci o Stanisławie Moniuszce

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki i będziemy go obchodzić wraz z najmłodszym pokoleniem, któremu warto byłoby przybliżyć postać wybitnego kompozytora. Dlatego też powstanie ręcznie ilustrowana książka dla dzieci, a w Mediatece odbędą się warsztaty z wyjątkowymi gośćmi.

Książkę opublikuje wydawnictwo Fundacji Sofijka – Edukacja i Rozwój. Fundacja także zorganizuje wspomniane warsztaty w Mediatece przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 października, kolejne – dokładnie dwa tygodnie później.

– Jako pierwsze odbędą się warsztaty muzyczne w Mediatece – poprowadzi je Krzysztof Gwiazda, doświadczony śpiewak operowy, który przybliży dzieciom życie i twórczość Stanisława Moniuszki – mówi Monika Jędrzejewska-Wiergiles, prezes Fundacji Sofijka – Edukacja i Rozwój.

– Następnym etapem będą warsztaty ilustratorskie prowadzone przez graficzkę Annę Żaczek-Siwczuk. Na nich dzieci będą miały okazję przelać na papier melodie poznane na warsztatach ilustratorskich. Powstałe ilustracje zostaną połączone z tekstem opracowanym przez autorkę książek dla dzieci Izabelę Michtę, co będzie stanowiło treść książki, którą planujemy wydać w ilości 400 egzemplarzy – dodaje.

Książka ma zostać wydana w kwietniu i trafi m.in. do 30 placówek edukacyjnych, m.in. bibliotek. Kilka egzemplarzy trafi również do nas jako patrna medialnego inicjatywy. A my przekażemy je naszym czytelnikom.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata