reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

05 2021

Powstanie Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plPowstanie Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne - Grodzisk News


W gminie Brwinów zostanie wybudowane Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, które ma zapewnić codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością. Inwestycja pochłonie 5 mln zł, ale ponad połowa będzie pochodziła z dotacji.


Powiat pruszkowski rozpoczyna realizację tej inwestycji. Gdy będzie gotowa, czyli w 2023 r. zapewni codzienne funkcjonowanie niepełnosprawnym. Osiem osób będzie mogło tam przebywać przez całą dobę, natomiast kolejne 22 miejsca będą przygotowane na pobyt dzienny. Przyczyni się to do uspołeczniania niepełnosprawnych, ich aktywizacji zawodowej, a także uzyskania przez nich względnej samodzielności. – Z placówki korzystać będą osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które pozostawione bez wsparcia wycofują się z aktywnego życia społecznego i zawodowego, czego przyczyną są m.in. nierozwinięte kompetencje osobiste i społeczne, wysoki poziom lęku, skutkujący brakiem samodzielności i biernością, zły stan zdrowia, brak kompetencji zawodowych lub posiadanie kompetencji niedostosowanych do  potrzeb rynku pracy – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na realizację zadania powiat pruszkowski otrzymał 2,78 mln zł dotacji z Funduszu Sprawiedliwości. Umowę na dofinansowanie podpisano 27 kwietnia. – Niepełnosprawni są wśród nas, ale są pełnoprawnymi obywatelami, którzy mają prawo do uczestniczenia we wszystkich przedsięwzięciach społecznych, gospodarczych, kulturalnych, powinni mieć dostęp do ochrony zdrowia – stwierdził podczas podpisywania umowy wojewoda Konstanty Radziwiłł.

Koszt inwestycji szacuje się na 5 mln zł. PCOM powstanie w rejonie Pszczelina.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.