reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

01 2021

Powstanie łącznik Pszczelińskiej z Pruszkowską


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiPowstanie łącznik Pszczelińskiej z Pruszkowską - Grodzisk News


Brwinów zamierza w najbliższych trzech latach opracować dokumentację budowy nowej drogi łączącej ul. Pszczelińską (w rejonie ul. Torfowej) z ul. Pruszkowską (w rejonie siłowni zewnętrznej przy drodze do Parzniewa). Trasa miałaby zapewnić alternatywny wyjazd z większości ślepych i wąskich uliczek bocznych odchodzących w kierunku wschodnim od ul. Pszczelińskiej.


O tych planach możemy przeczytać na Facebooku burmistrza Brwinowa, Arkadiusza Kosińskiego. – W tej części Brwinowa planowana droga została uwzględniona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (z pasem drogowym o szer. 18 m) i od kilku lat Gmina Brwinów stopniowo nabywała kolejne działki od osób prywatnych pod jej wyznaczenie – pisze włodarz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Projekt ma uwzględniać podział inwestycji na dwa etapy: pierwszy od Pruszkowskiej do Wiosennej, drugi od Wiosennej do Pszczelińskiej. – Proszę nie traktować tej drogi jako wschodniej obwodnicy Brwinowa - taką rolę będzie pełniła Paszkowianka - droga projektowana obecnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego – podkreśla Kosiński.

W projekcie naszej drogi przewidujemy rozwiązania, które będą miały za zadanie uspokojenie (spowolnienie) ruchu, w tym budowę rond i wyniesionych skrzyżowań, dzięki czemu zmotoryzowani mieszkańcy poprzecznych ulic będą mieli zapewniony bezpieczny wyjazd na te drogę. Uprzedzając ewentualne pytania: oczywiście wzdłuż całej drogi planowana jest droga dla rowerów – dodaje.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.