reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

01 2021

Powstanie łącznik Pszczelińskiej z Pruszkowską


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiPowstanie łącznik Pszczelińskiej z Pruszkowską - Grodzisk News


Brwinów zamierza w najbliższych trzech latach opracować dokumentację budowy nowej drogi łączącej ul. Pszczelińską (w rejonie ul. Torfowej) z ul. Pruszkowską (w rejonie siłowni zewnętrznej przy drodze do Parzniewa). Trasa miałaby zapewnić alternatywny wyjazd z większości ślepych i wąskich uliczek bocznych odchodzących w kierunku wschodnim od ul. Pszczelińskiej.


O tych planach możemy przeczytać na Facebooku burmistrza Brwinowa, Arkadiusza Kosińskiego. – W tej części Brwinowa planowana droga została uwzględniona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (z pasem drogowym o szer. 18 m) i od kilku lat Gmina Brwinów stopniowo nabywała kolejne działki od osób prywatnych pod jej wyznaczenie – pisze włodarz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Projekt ma uwzględniać podział inwestycji na dwa etapy: pierwszy od Pruszkowskiej do Wiosennej, drugi od Wiosennej do Pszczelińskiej. – Proszę nie traktować tej drogi jako wschodniej obwodnicy Brwinowa - taką rolę będzie pełniła Paszkowianka - droga projektowana obecnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego – podkreśla Kosiński.

W projekcie naszej drogi przewidujemy rozwiązania, które będą miały za zadanie uspokojenie (spowolnienie) ruchu, w tym budowę rond i wyniesionych skrzyżowań, dzięki czemu zmotoryzowani mieszkańcy poprzecznych ulic będą mieli zapewniony bezpieczny wyjazd na te drogę. Uprzedzając ewentualne pytania: oczywiście wzdłuż całej drogi planowana jest droga dla rowerów – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.