TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

01 2022

Powstanie Komitet Rewitalizacji? Najpierw konsultacje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiPowstanie Komitet Rewitalizacji? Najpierw konsultacje - Grodzisk News


W najbliższą środę ruszą konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim w sprawie określenia zasad wyznaczenia składu oraz składu działania Komitetu Rewitalizacji.


Czym ma być owy Komitet? „Stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

ganami gminy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny Gminnego Programu Rewitalizacji Grodziska Mazowieckiego na lata 2021–2030 (GPR) oraz pełni funkcję opiniodawczo- doradczą Burmistrza Grodziska Mazowieckiego w zakresie rewitalizacji” – czytamy w projekcie uchwały. Ma on reprezentować głos mieszkańców gminy (w tym obszaru rewitalizacji), organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych gminy oraz innych grup społecznych. Komitet będzie uprawniony do opiniowania Gminnego Programu Rewitalizacji na etapie opracowania, a następnie jego wdrażania, monitorowania i ewaluacji oraz podejmowania inicjatyw związanych z rewitalizacją w Grodzisku Mazowieckim. Członkowie Komitetu mają uczestniczyć w sporządzaniu i opiniowaniu projektów uchwał Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim oraz zarządzeń burmistrza związanych z rewitalizacją.

W skład Komitetu ma wejść od 7 do 14 osób. W składzie mają się znaleźć m.in. mieszkańcy (w tym ci z obszaru rewitalizacji), przedsiębiorcy działający na terenie gminy, radni, osoby prowadzące działalność społeczną, przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, a także przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy (Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk
Mazowiecki, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Kultury).

Osoby chętne do włączenia się w skład Komitetu będą mogły się zgłaszać poprzez złożenie pisemnej deklaracji.

Zanim jednak Komitet Rewitalizacji zostanie utworzony, najpierw musi zostać przegłosowana uchwała. Ta niebawem trafi do konsultacji społecznych. Te ruszą już 26 stycznia i potrwają do 25 lutego. Uwagi, wnioski i sugestie można będzie wysyłać na maila marzena.zalewska@grodzisk.pl lub drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski ul. Kościuszki 12b, 05-825 Grodzisk Mazowiecki – Wydział Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych.

Projekt uchwały jest dostępny tutaj.
Formularz konsultacyjny jest dostępny tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

dość już tych waszych rewitalizacji mamy

Jaga
24-01-2022 00:34

na deptaku powinna być gastronomia sklepy dobra kawiarnia miejsca dla dzieci bezpieczne ławki stoliki chętnie służę radą wizualną ( co widzialam) w innych miejscach. Na pierwszym miejscu zmian w Grodzisku potrzeba więcej świateł na przejściach dla pieszych 1 miejsce świątek to ul Okulickiego z przejściem z ulicy Kopernika to rola o pomstę do nieba aby na tak ruchliwej ulicy nigdzie z osiedla idą dzieci do szkoły numer 1 nie było świateł tylko albo się uda przejść albo nie i w wielu innych miejscach..

z wyrazami szacunku mieszkanka osiedla Kpernik
24-01-2022 18:02

całą gminę by trzeba było zrewitalizować po 30 latach rządów Zielonego Betonu (Ziemi Grodziskiej). Pierwsza potrzeba to układ komunikacyjny, w tym ciąg wschód-zachód. Druga potrzeba to odchudzić centrum miasta, urządzić tereny zielone i usługowe. Trzecia potrzeba to skończyć z bezładną architekturą i okropnymi szeregowcami szpecącymi miasto. Wyznaczyć architekta miasta, który tego będzie pilnował.

Becia
24-01-2022 11:30

Z tego co się buduje w grodzisku można odnieść wrażenie, że komuś zależy, żeby upadły lokale na deptaku, chcą przenieść handel do tego co się buduje, mam 57 lat, chce chodzić na deptak na zakupy, a nie stać w korku na królewskiej, żeby kupić włoszczyznę i mięso do zupy, pamiętam jak było dużo sklepów gdy nie było deptaka. Ludzie przyjeżdżal na zakupy. Przyznać trzeba, że więcej sklepów z fajnymi rzeczami było w Pruszkowie niż w Grodzisku, zawsze tak było, 20 kilka lat temu w Grodzisku nie mogłem kupić synowi garnituru na studniówkę, Konieczna były wyjazdy Pruszków/Warszawa. Na deptaku jest tyle lokali w dobrym punkcie, może w końcu otworzą się sklepy z porządnymi ubraniami, kosmetykami, dobrym jedzeniem oraz rzeczami do domu i niekoniecznie wszystko chińskie. Tej gastronomii też już za dużo. Kiedyś przy deptaku był dobry sklep z mięsem, wiele, wiele lat i widzę, że już nie ma. Ktoś nabija narrację na parki handlowe, i chce aby mieszkańcy uwierzyli, że sklepy i zakupy przy deptaku są niepotrzebne, wolę wyjśc z mojego bloku przy Spółdzielczej na deptak, a nie stać godzinę w korku za spożywczymi sprawunkami z marketów. I w tych pseudogaleriach jest wszystko to samo sieciówkowe. Nic szczególnego. Dobrze, że tej głośnej kawiarni nie ma przy deptaku, a w jej miejsce jest sklep z mięsem chociaż. Takiego jedzenia do wyboru powinno być więcej przy deptaku.

www
24-01-2022 15:21

Becia, musisz się koniecznie zgłosić do tego komitetu. Masz tu na forum tyle mądrości do przekazania, że powinnaś się nimi podzielić z szerszym gronem.

Niedowiarek
24-01-2022 17:02

www co za bzdury piszesz. Za dużo gastronomii na deptaku? Przecież tam już prawie nic nie ma. Jakiś lokal blisko stacji i kebab. Cafe Queen nie pasowała? Lubiłem z rodziną tam zaglądać przy okazji zakupów jak jeszcze kilka sklepów innych niż używane ciuchy przy deptaku funkcjonowało. Właśnie przyjemne lokale powinny działać w tym miejscu. Co do handlu to w Grodzisku straszna bieda bo i tych sieciówek niewiele i tak jak wiele innych osób jeżdżę do Warszawy, Janek czy Żyrardowa. Przy głównej ulicy zatrzęsienie dyskontów, ale przyzwoitej galerii handlowej nie ma. To wina burmistrza, który bronił się przed galerią, a nawpuszczał dyskontów noszcząc wiele małych lokalnych sklepów.

Robert
24-01-2022 23:10

Do Niedowiarka: niestety, Becia się nie zgłosi, bo wtedy musiałaby/ musiałby ujawnić swoją twarz, a aż takiej odwagi nie posiada. Łatwiej jest krytykować z ukrycia niż działać jawnie.

Bezstronny
25-01-2022 00:07

Myślałam o zgłoszeniu swej kandydatury do Komitetu Rewitalizacji. Ale to Burmistrz, a nie poparcie społeczne ma decydować o mianowaniu. A ponadto Komitet ma się zbierać nie rzadziej niż raz na dwa lata - to mogę niedoczekać. Odnoszę wrażenie, że ta cała rewitalizacja w grodziskim wydaniu będzie uzupełniać jedynie spec ustawę mieszkaniową, czyli działać na niekorzyść mieszkańców.

Becia
25-01-2022 07:02

dajcie ludziom prowadzić sklepy przy deptaku, zaczęliście cuda na placu wolności, przejść nie można, to jest chore z tym placem co robicie, wystarczyłoby zdjąć trochę płyt i kostki, otworzyć ziemię, posadzić drzewa, Nic tu więcej nie potrzeba, fontanna, to byłoby dobre w latach 70tych w ciechocinku! nie przeszkadzajcie ludziom chodzić po deptaku i kupić coś w sklepach, które jeszcze nie upadły. prace powinny tam trwać od rana do wieczora, żeby już nie przeszkadzać ludziom

J.
26-01-2022 00:03
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.