10 11 2019

Wybudują strefy aktywności i strefy relaksu

10.11.2019, godz.: 14:52
Wybudują strefy aktywności i strefy relaksu
Fot. GrodziskNews.pl

Siłownie plenerowe, urządzenia do gier, elementy małej architektury – takie elementy niebawem pojawią się w kilku miejscowościach gminy Żabia Wola.

Żabiowolski magistrat ogłosił przetarg na zagospodarowanie miejsc publicznych pełniących funkcje rekreacyjne i sportowe w Kaleni, Bartoszówce, Władysławowie, Słubicy Dobrej. Zadanie obejmuje również budowę otwartych stref aktywności w Bartoszówce, Józefinie i Żelechowie.

W pierwszej z wymienionych miejscowości w pobliżu stawu zostanie wybudowana strefa relaksu (altana wraz z ławami i stołem, 2 ławki, kosz na śmieci), plac zabaw (zestaw sprawnościowy). Ponadto zostanie tam zmodernizowana nawierzchnia.

W Bartoszówce na terenie kompleksu sportowego przy ul. Okrężnej zostaną zainstalowane urządzenia siłowni plenerowej, a także ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz stoły do szachów i chińczyka. Podobne elementy pojawią się przy ul. Mazowieckiej 1 w Józefinie.

Strefa relaksu (altana wraz z ławami i stołem, grill betonowy, 2 ławki, kosz na śmieci, tablica informacyjna) oraz plac zabaw (zestaw wspinaczkowy, sprawnościowy i piaskownica) powstaną także we Władysławowie.

Przy ul. Słonecznej w Słubicy Dobrej powstanie podobna strefa relaksu (altana wraz z ławami i stołem, dwie ławki, kosz na śmieci). Ponadto Zbudowane zostanie tam palenisko, wykonane zostaną też nasadzenia krzewów i bylin.

Z kolei w Żelechowie w pobliżu remizy OSP powstanie sześć urządzeń siłowni plenerowej, plac zabaw z trzema urządzeniami sprawnościowymi, a także strefa relaksu (4 ławki, 2 kosze na śmieci, tablica informacyjna, stojaki na rowery, 2 plenerowe urządzenia do gier –
stół do chińczyka oraz stół do szachów, zagospodarowanie zieleni).

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 14 dni roboczych od daty zawarcia umowy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata