reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

07 2021

Poważne tenisowe granie powraca do Grodziska. Przed nami Kozerki Open


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Poważne tenisowe granie powraca do Grodziska. Przed nami Kozerki Open - Grodzisk News


Akademia Tenisowa Tenis Kozerki przez najbliższe dwa tygodnie stanie się areną rozgrywek profesjonalnych, przeznaczonych dla kobiet (ITF W60 Kozerki Open – pula nagród 60.000 USD, który odbędzie się w dniach 25.07 – 01.08.2021) oraz dla mężczyzn (ITF M25 Kozerki Open – pula nagród 25.000 USD, który odbędzie się od 1 do 8 sierpnia.


Pierwotnie pula nagród turnieju kobiecego miała wynosić 25.000 USD, jednak została zwiększona do 60.000 USD dzięki bardzo dobrej współpracy na linii PZT – ITF.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W turnieju kobiecym obsada jest bardzo mocna. Listę zgłoszeń otwiera Viktoria Kuzmowa ze Słowacji (153 WTA singles), 20 zawodniczką drabinki głównej jest notowana na pozycji 248 WTA singles Meksykanka Ana Sofia Sanchez.

Dzikie karty do turnieju głównego otrzymały z Polskiego Związku Tenisowego: Martyna Kubka (745 WTA singles), Anna Hertel (873 WTA singles) oraz Weronika Baszak (1.199 WTA singles). W turnieju głównym dzięki WC organizatora zagra reprezentantka #CKTGrodziskMazowiecki – Anna Kubareva (333 WTA singles).

W eliminacjach wystąpią następujące Zawodniczki z Polski: Julia Oczachowska, Marcelina Podlińska, Rozalia Gruszczyńska, Weronika Foryś. Kwestią otwartą pozostaje, komu Organizator przyzna 3 dzikie karty do eliminacji oraz kto zagra w turnieju gry podwójnej dzięki 2 dzikim kartom PZT oraz 1 dzikiej karcie Organizatora.

„Rok temu, kiedy wręczaliśmy puchary zwycięzcom Kozerki Open 2020 (wtedy był to turniej cyklu LotosPZTPolishTour o charakterze krajowym), życzyliśmy sobie wzajemnie, żeby następny turniej odbył się w normalnych warunkach i miał ponownie rangę międzynarodową. W tym roku udało się to zrealizować, na dodatek podnieśliśmy pulę nagród z 25 tysięcy do 60 tysięcy dolarów, dzięki świetnej współpracy PZT z ITF-em. Nasz turniej jest największą kobiecą imprezą w całym cyklu LOTOS PZT Polish Team 2021 i drugą największą w Polsce, po turnieju WTA w Gdyni” – podkreślił na konferencji prasowej Krzysztof Puna, Dyrektor Sportowy Akademii Tenisowej Tenis Kozerki.

„Przez długie lata w Polsce organizowane były mniejsze i większe turnieje, niektóre znikały, pojawiały się nowe. ale w 2019 roku Polski Związek Tenisowy przy współpracy z Grupą LOTOS stworzył cykl profesjonalnych turniejów, w większości międzynarodowych plus Narodowe Mistrzostwa Polski. Przed rokiem, ze względu na pandemię i zamrożenie międzynarodowego touru, nasz cykl został rozegrany w formacie krajowym. Dzięki temu stworzyliśmy naszym zawodnikom możliwość gry o nagrody pieniężne, gdy cały świat czekał na wznowienie turniejów” – powiedział Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego do Spraw Sportowych i Dyrektor Sportowy LOTOS PZT Polish Tour.

„Władze Grodziska Mazowieckiego od kilku lat wspierają finansowo rozwój infrastruktury sportowej w Kozerkach, traktując te projekty jako promocję miasta i gminy. Z życzliwością patrzymy też na budowę Centrum Szkoleniowego PZT, które przyciągnie do Kozerek wielu zawodników oraz kadrę trenerską. To kolejny projekt sportowy, obok Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa w Książenicach” – mówił Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

„Na obiekcie w Kozerkach trwają intensywne prace budowlane. W lipcu oddajemy do użytku piąty kort mączkowy, który podczas Kozerki Open 2021 będzie kortem rozgrzewkowym. Do końca wakacji będzie gotowy będzie parking oraz baza noclegowa (hotel trzygwiazdkowy – 24 pokoje 1-, 2- i 3-osobowe). We wrześniu będziemy mogli korzystać z pięciu zewnętrznych kortów twardych, (w tym z kortu centralnego z trybunami na ok 500 osób, z możliwością powiększenia widowni do 3 tys osób) oraz bieżni lekkoatletycznych. W październiku dostępne będą dwa kolejnej kryte korty twarde oraz zewnętrzny kort trawiasty, a do końca roku oddana do użytku zostanie pozostała infrastruktura sportowa (hala całoroczna z 4 krytymi kortami twardymi, zaplecze hali tenisowej z siłownią, salą fitness, do treningu funkcjonalnego oraz z klatkami do squasha oraz osobna hala sportowa z boiskiem do koszykówki oraz siatkówki)” – dodał Puna.

– Zanim do użytku oddana zostanie pełna infrastruktura sportowa, do Kozerek zawita zawodowy tenis i dwa wyjątkowe turnieje. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Akademii i kibicowania – mówią organizatorzy turnieju, którego patronem medialnym po raz koleny będzie portal GrodziskNews.pl.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.