reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

02 2021

Potrzebna pomoc dla Filipa Lwie Serce


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Martyna Siczek/Archiwum prywatnePotrzebna pomoc dla Filipa Lwie Serce - Grodzisk News


Dziewięcioletni chłopiec z Otrębus potrzebuje pomocy. Ratunkiem dla Filipa Siczka, który swoją dzielną walką z chorobą zyskał przydomek „Lwie Serce”, jest kosztowna operacja w USA.


– O chorobie dowiedzieliśmy się w czasie ciąży. Najpierw podejrzewano wadę genetyczną, ale choć ostatecznie ją wykluczono, to wynik badań przyniósł tragiczną diagnozę, mówiącą o znacznych nieprawidłowościach w budowie serduszka – opowiada Martyna Siczek, mama Filipka.  Wada serca chłopca, tetralogia Fallota ze współistniejącymi wadami układu krążenia, sprawia, że organizm dziecka jest za słabo natleniony.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Filip ma już za sobą trzy operacje kardiochirurgiczne w Polsce. – Pierwsza odbyła się, kiedy Filip miał niecałe cztery latka. Trudno opisać to, co czuje rodzic, oddając swoje ukochane dziecko na blok operacyjny, nie wiedząc, jakie informacje otrzyma za kilka godzin. My przeżyliśmy to już trzy razy, za każdym bojąc się tak samo. Drugą operację Filip przeszedł, kiedy miał 6 lat, a trzecią rok później. Bał się, nie rozumiał, dlaczego wciąż musi wracać do szpitali. Ciężko wytłumaczyć dziecku, że to jedyna droga, by ratować jego życie… – wspomina mama Filipa. Po kolejnym pogorszeniu stanu zdrowia lekarze doradzili, by szukać pomocy w Stanford.

Tamtejszy szpital dziecięcy jest gotowy na operację chłopca. Po analizie wyników badań okazało się, że Filip jest „świetnym kandydatem do pełnej rekonstrukcji”. Profesor Frank Hanley twierdzi, że podczas jednej operacji będzie w stanie przywrócić prawidłowy obieg krwi i zamknąć ubytek międzykomorowy. Prawdopodobieństwo sukcesu ocenia na bardzo wysokie. Operacja w Stanford to dla Filipa jedyna możliwość na dalsze życie. Niestety, jej koszt to ponad 1 milion USD.

Stan Filipa jest teraz stabilny, ale poziom natlenienia jego organizmu wyrażony wskaźnikiem saturacji krwi wynosi tylko 80%. Filip rozwija się wolniej i bardzo szybko się męczy. Przebiegnięcie kilkunastu metrów kończy się zawsze zadyszką, a w skrajnych przypadkach kaszlem i wymiotami. Nie ma czasu do stracenia. W akcję pomocy włączają się rodzina, znajomi oraz Szkoła Podstawowa w Otrębusach.
Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem fundacji SiePomaga: TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dlaczego WOŚP się nie odzywa w tej sprawie ?

KASA DLA OWSIAKA
10-02-2021 19:21

Niech rodzice Filipa odezwą się do fundacji WOSP a są duże szanse,że otrzymają pomoc.

pati
10-02-2021 21:23
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.