12 07 2019

Poszukiwania Dawida Żukowskiego trwają. Prokuratura wszczęła śledztwo

12.07.2019, godz.: 09:37
Poszukiwania Dawida Żukowskiego trwają. Prokuratura wszczęła śledztwo
Fot. GrodziskNews.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci ojca 5-letniego Dawida Żukowskiego. Przeprowadzono sekcję zwłok. Chłopca natomiast wciąż nie odnaleziono.

Dawid Żukowski ostatni raz był widziany w środę o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej chłopca nie udało się odnaleźć. – Nie przerywamy poszukiwań, prowadziliśmy je przez całą minioną noc na ile to było możliwe. Od rana w poszukiwaniach znów wspierają nas m.in. żołnierze wojsk obrony terytorialnej – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Działania wciąż są prowadzone głównie na terenie między ul. Łączną, gdzie 32-letni ojciec chłopca zostawił auto, a torami kolejowymi, czyli miejscem gdzie popełnił samobójstwo. – Dodatkowo zostały również wyznaczone punkty poszukiwań wzdłuż autostrady A2 między Grodziskiem a Warszawą – dodaje rzecznik grodziskiej policji.

Tylko wczoraj został przeszukany teren około tysiąca hektarów. Ponadto prowadzone są też poszukiwania w trudno dostępnych miejscach jak m.in. akweny wodne. Do powiatu pruszkowskiego wczoraj wysłana została grupa wodno-nurkowa składająca się z 15 osób, która poszukiwała chłopca w okolicznych akwenach.

Śledztwo ws. śmierci ojca Dawida wszczęła prokuratura. – Przede wszystkim zadaniem śledczych jest ustalenie okoliczności śmierci ojca dziecka, a przede wszystkim na tym etapie ustalenie, w oparciu o wszystkie zabezpieczone dowody (oględziny miejsca zdarzenia i auta, wyniki sekcji zwłok i badań dodatkowych zleconych w jej toku) jaki jest los dziecka, co się z nim dzieje i gdzie aktualnie może przebywać – mówi nam prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Warszawie.a – Szereg czynności policjanci wykonują wspólnie z prokuraturą m.in. analizę zabezpieczonych śladów i danych telekomunikacyjnych, zlecanie opinii i wiele innych. Ponadto planują kolejne czynności jakie w sprawie należy wykonać i je realizują – dodaje.

Wczoraj rano została przeprowadzona sekcja zwłok ojca Dawida Żukowskiego. – W oparciu o wyniki sekcji, nic nie wskazuje na działanie osób trzecich, a na śmierć samobójczą biorąc po uwagę wszystkie okoliczności sprawy. Obrażenia mężczyzny były charakterystyczne dla sytuacji, w której człowiek został potrącony przez pociąg – podkreśla prokurator Łukasz Łapczyński.

Szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek poinformowała w czwartek wieczorem, że jest w stałym kontakcie ze służbami, które poszukują 5-latka.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają kamery monitoringu na trasie Grodzisk – Warszawa Włochy (Okęcie), aby przejrzały zapis ze środowego popołudnia. Być może na filmie została uchwycona szara skoda o numerach rejestracyjnych WGM 01K9. Cechą charakterystyczną pojazdu jest zasłona słoneczna na tylnych drzwiach z postacią Zygzaka McQueena. Proszą również kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w środowe popołudnie mogli mijać auto o przejrzenie zapisu.

Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata