TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

10 2021

Posmakuj Japonii w Grodzisku


Artykuł sponsorowany


Posmakuj Japonii w Grodzisku - Grodzisk News


Kuchnia japońska zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju, ale większość Polaków i tak kojarzy ją przede wszystkim z sushi. Tak naprawdę jednak Japonia ma bardzo różnorodną i ciekawą kuchnię, którą poznacie odwiedzając lokal przy ul. Szkolnej 2b w Grodzisku. Izakaya Bento & Sushi zabierze Was w kulinarną podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni.


Japonia niezmiennie fascynuje swoją różnorodnością – wielowiekową, starannie pielęgnowaną tradycją, połączoną z najnowocześniejszymi osiągnięciami techniki. Unikalna kultura, legendarny styl życia, pracy, spędzania wolnego czasu. To wszystko osadzone w pięknie japońskiej przyrody i architektury.

Dla przeciętnego Polaka jest tylko powierzchownie poznana. Ot, kilka filmów, opowieści i zdjęć znajomych.

I podobnie w zakresie kuchni. O sushi i sake słyszał każdy; w ostatnich latach wiele osób poznało ramen… no może jeszcze pierożki gyoza. Ale to tylko pojedyncze ikony oceanu smaków, jakie oferuje kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni.

Izakaya Bento & Sushi to kantyna, której twórcy postawili sobie za ambicje przybliżyć mieszkańcom Grodziska fragment tego oceanu smaków i kultury. Fragment, bo subtelności kraju, którego nawet system energetyczny (jako jedyny na świecie) składa się z dwóch obszarów o różnych częstotliwościach, nie sposób oddać na określonej, niewielkiej przestrzeni.

Menu Izakaya stworzyliśmy tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Serwujemy tradycyjne dania japońskie w wersji ciepłej, z których np. yakisoba, katsu czy karage są przedmiotem dumy naszego szefa kuchni. Nasi goście chwalą zupy – miso czy ankake.

Nowoczesność z tradycją łączymy w Bento Box – pyszne, oryginalne dania (np. kurczak karage lub katsu, łosoś w sosie teriyaki lub warzywa w tempurze; podawane z ryżem, sałatką i owocami w nowoczesnych estetycznych boxach) mogą być atrakcyjną propozycją zarówno na lunch w pracy i szkole czy miły wieczór z przyjaciółmi.

Posmakuj Japonii w Grodzisku - Grodzisk News


W japońskiej kuchni nie może oczywiście zabraknąć sushi. Menu z tego obszaru,  z którego jesteśmy wyjątkowo dumni, nasi masterzy dopracowywali kilka miesięcy pod okiem jednego z najlepszych sushi masterów w Londynie.
 
Od początku września przygotowaliśmy nowe menu, oparte na najwyżej jakości produktach japońskich oraz naturalnie warzonych sosach sojowych firmy "Shibanuma". Wszystko, by dla naszych gości wydobyć naturalne i oryginalne smaki.
 
Cóż. O kuchni, smakach, zapachach, podobnie jak o pięknej kobiecie można napisać poematy. Ale słowo nie odda rzeczywistości…
 
Pozostaje więc wyjazd do Japonii lub… odwiedziny położonego zapewne tylko kilka minut pieszo czy samochodem Izakaya.

Co prawda w naszej kantynie nie znajdziemy zgiełku i tłumów słynnego skrzyżowania Shibuya w Tokio, ani też nie popędzimy pociągiem Shinkansen, ale możemy usiąść przy małej, klimatycznej uliczce w Osace (fototapeta).

A od wejścia naszych gości powita widok ręcznie robionej bramy Torii, która jest wizytówką naszego lokalu.

Posmakuj Japonii w Grodzisku - Grodzisk News


Zapraszamy serdecznie w podróż po kulinarnych smakach na Szkolną 2b w Grodzisku Mazowieckim (wejście od strony Królewskiej).

Posmakuj Japonii w Grodzisku - Grodzisk News
Posmakuj Japonii w Grodzisku - Grodzisk News
Posmakuj Japonii w Grodzisku - Grodzisk Newsreklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.