reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

03 2023

Porażka z rezerwami Legii na inaugurację rundy wiosennej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Pogoń Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Nie takiego początku rundy wiosennej spodziewali się piłkarze i kibice Pogoni Grodzisk na początek rundy wiosennej w drugiej lidze. Przegrali 0:2 z drugim zespołem Legii Warszawa.


Obie drużyny podeszły do tego spotkania z dużą czujnością i wzajemnym respektem. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a żadna z drużyny nie miała w niej klarownych okazji do zdobycia gola.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wynik meczu otworzyli legioniści dopiero w 68. minucie, do czego przyczynił się błąd obrony Pogoni. Na listę strzelców wpisał się Dawid Kiedrowicz, wprowadzony na boisko osiem minut wcześniej. Później Pogoń musiała się otworzyć i zaatakować odważniej.

– Nie była to inauguracja rundy, jaką sobie wyobrażaliśmy. Przystępowaliśmy do tego meczu z planem, ale wydaje mi się, że w pierwszej połowie podeszliśmy do tego meczu zbyt zdyscyplinowani w grze obronnej, ale kiedy łapaliśmy momenty i wychodziliśmy wyżej w ofensywie, to Legia miała kłopoty. Żałuję niewykorzystanych sytuacji – mówił tuż po meczu trener Pogoni Mateusz Dudek. – Gdybyśmy to my jako pierwsi strzelili bramkę, byłoby nam zdecydowanie łatwiej grać. To był typowy mecz do pierwszej bramki. Zdobyła ją Legia. Żałuję tej sytuacji, bo popełniliśmy błąd, a także kilka drobniejszych. Później goniliśmy wynik, byliśmy odsłonięci i straciliśmy drugą – analizował trener.

Owe drugie trafienie dla Legii w 90. minucie zanotował Jakub Jędrasik, który wszedł na plac gry od początku drugiej połowy. Pogoń pozostała jednak na pozycji lidera tabeli, bowiem najgroźniejsi rywale również pogubili punkty.

– Taki początek na pewno nas nie cieszy. Będziemy pracować dalej wyciągać wnioski i walczyć w każdym. Nadal jesteśmy liderami, ale cały czas musimy realizować małe cele, aby osiągać te duże – zakończył trener Dudek.

Kolejny mecz Pogoń rozegra na wyjeździe. W 19. kolejce zmierzy się z trzecią od końca w klasyfikacji Wartą Sieradz. Mecz 11 marca w samo południe.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.