06

05 2023

Porażka Sparty na początek walki o awans

Nie takiego startu turnieju o awans do pierwszej ligi chcieli siatkarze i kibice Sparty Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Tomasza Rosy przegrali na otwarcie zmagań z drużyną gospodarzy – CHKS-em Arką Chełm 0:3, która w całym spotkaniu zaprezentowała wyraźnie wyższy poziom gry.

Tylko pierwszy set można uznać za w miarę wyrównany, choć od początku z inicjatywą po stronie Arki, która w różnych fazach seta odskakiwała na kilka punktów. Spartiaci byli jednak w stanie odrabiać straty.

Decydujący moment pierwszej partii nadszedł pod koniec rozgrywki, kiedy przy prowadzeniu 22:21 chełmianie zdobyli dwa kolejne punkty i zyskali piłki setowe. Ostatecznie zwyciężyli 25:22.

Po wygranej w premierowej partii siatkarzy Bartłomiej Rebzdy jakoby opuściła trema, zaczęli grać na większym luzie i dominować w meczu. Drugiego i trzeciego seta wygrali 25:16 i 25:15.

Zapisali na koncie trzy punkty, Sparta zaś, aby pozostać w grze o awans musi w sobotę wysoko pokonać zespół AZS-u Częstochowa. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, gdyż częstochowianie także ulegli bez wygranego seta MCKiS-owi Jaworzno.

A zatem i Sparta, i AZS będą grały o turniejowe życie. Początek meczu i transmisji w mediach społecznościowych Sparty w sobotę o godz. 15.00.