12

10 2015

Porażka po słabej grze

Porażka po słabej grze - Grodzisk News

Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę że grodziszczan czeka ciężkie zadanie. Pelikan na swoim obiekcie nie zwykł przegrywać, dodatkowo z tym przeciwnikiem Pogonii zawsze grało się ciężko. Piłkarze jechali tam jednak z myślą jednak z nastawieniem podjęcia walki, gdyż tylko ona dawała nadzieję na korzystny wynik. Dobrej gry zespołu z al. Mokronoskich zabrakło, a co za tym idzie ? jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Od początku spotkania Pogoń sprawiała wrażenie zespołu, który myślami był daleko poza stadionem miejskim w Łowiczu. To gospodarze przejęli inicjatywę i kontrowali przebieg wydarzeń na boisku. Pogoń starała się choć w małym stopniu dotrzymać kroku Pelikanowi, ale brakowało jej tego dnia  jakości. W pierwszej odsłonie miejscowi gracze mieli kilka wybornych sytuacji, ale tylko jedną zamienili na bramkę. Na listę strzelców wpisał się w 32. minucie Robert Kowalczyk. W pozostałych akcjach od utraty gola ratował zespół Michał Brudnicki, który był jego najjaśniejszym punktem.

W drugiej odsłonie Pogoń nadal nie miała pomysłu na stworzenie zagrożenia przed bramką gospodarzy. W 69. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na gola pewnym strzałem zamienił go Michał Adamczyk. W 77. Minucie powróciła nadzieja, że tego dnia Pogoń może nie przegrać. Gola kontaktowego zdobył Mateusz Michalski. Jednak dziesięć minut później Pelikan ustalił rezultat na 3:1 dla gospodarzy za sprawą byłego gracza Pogoni Bartłomieja Czarneckiego.

Przegrywamy całkowicie zasłużenie gdyż tego dnia to Pelikan był zespołem zdecydowanie lepszym. Gdyby wygrał wyżej, nikt nie mógłby mieć o to pretensji. Od utraty kolejnych goli ratował nas albo Michał Brudnicki albo sędzia odgwizdywał pozycje spalone (dwa nieuznane w ten sposób gole dla łowiczan). Porażka oznacza nie tylko trzecią z rzędu przegraną, lecz także stratę już 5 punktów do miejsca gwarantującego bezpieczne utrzymanie w III lidze.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w sobotę 17 października, kiedy to o godzinie 15.30 podejmować będzie Wartę Sieradz.

Pelikan Łowicz ? Pogoń Grodzisk 3:1 ( 1:0 )

Bramki: Robert Kowalczyk 32, Michał Adamczyk 69 (k), Bartłomiej Czarnecki 87 - Mateusz Michalski 77.

Żółte kartki Pogoni: Gliński, Lendzion, Sierociński, Tataj, Sołtys.

Skład Pogoni: Brudnicki, Kołodziejski (79? Strzałkowski ), Pałuba, Lendzion, Sierociński (46? Maślanka ), Jaroń (65? Sołtys ), Kołaczek, Olczak, Michalski, Gliński ( ?67 Romanov ), Tataj