12 11 2016

Poprawią odwodnienie na ul. Nadarzyńskiej

12.11.2016, godz.: 15:02
Poprawią odwodnienie na ul. Nadarzyńskiej
Fot. GrodziskNews.pl

Na ul. Nadarzyńskiej w Milanówku jeszcze w tym roku ma zostać wybudowany zbiornik retencyjny. Milanowscy urzędnicy ogłosili już przetarg na to zadanie.

Po większych deszczach ul. Nadarzyńska przypomina rzekę. Istniejący system odwodnieniowy nie nadąża z odprowadzeniem wód opadowych, przez co woda zalewa drogę. Mieszkańcy prosili o poprawienie odwodnienia i niebawem tak się stanie.

Magistrat ogłosił przetarg na budowę modułu retencyjno-chłonnego, który przyjmie nadmiar deszczówki oraz wód roztopowych w podziemnym zbiorniku. Inwestycja zakłada oprócz powstania wspomnianego zbiornika retencyjnego, budowę m.in. wpustów, przykanalików, studzienek, rur drenażowych. Dzięki tej konstrukcji nadmiar wody najpierw będzie gromadzony w zbiorniku, a stamtąd odprowadzany do gruntu za pomocą infiltracji.

Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w najbliższym czasie. Gdy tak się stanie wykonawca przystąpi do pracy. Mieszkańcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi, bowiem budowa będzie wymagała rozbiórki części nawierzchni ul. Nadarzyńskiej.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 22 grudnia tego roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.