26 03 2019

Ponownie przeliczyli głosy. Będzie zmiana w składzie milanowskiej rady

26.03.2019, godz.: 13:32
Ponownie przeliczyli głosy. Będzie zmiana w składzie milanowskiej rady
fot. GrodziskNews

W sobotę w Milanówku ponownie przeliczono głosy oddane na dwie kandydatki na radne z okręgu nr 7 – Ewę Galińską i Kingę Niedźwiecką-Reszczyk. Ostateczny rezultat to 123 głosy po stronie pierwszej z kandydatek i o jeden mniej na korzyść drugiej. Oznacza to, że Ewe Galińska zajmie miejsce w radzie.

Dziś na stronie Krajowego Biura Wyborczego pojawiło się obwieszczenie komisarza, które potwierdza wyniki ponownego liczenia głosów, przeprowadzonego – zgodnie z decyzją wojewody – 23 marca. Ewa Galińska otrzymała 123 głosy, zaś Kinga Niedźwiecka-Reszczyk, dotychczas sprawująca mandat radnej – 122. Oznacza to, że Galińska powróci do rady, w której działała w kilku poprzednich kadencjach.

Wprawdzie z informacji przekazanych nam przez komisarza wyborczego wynika, że Kinga Niedźwiecka-Reszczyk może się w tej sprawie odwołać do sądu w ciągu siedmiu dniu od daty publikacji obwieszczenia, ale jej słowa nie wskazują, aby zamierzała to uczynić.

Już bowiem w sobotę, po przeliczeniu głosów, pogratulowała zwycięstwa kontrkandydatce. – Dziękuję Miejskiej Komisji Wyborczej, Obwodowej Komisji Wyborczej, Pracownikom Urzędu Miasta i mojemu Mężowi Zaufania, Komitetowi Projekt Milanówek za dzisiejszą Państwa pracę. Wynik jest korzystny dla P. Ewy Galińskiej nie oznacza to, że przestanę pomagać Mieszkańcom. Nadal będę pracować na rzecz Miasta. A Pani Ewie gratuluję – napisała na swoim facebookowym profilu Kinga Niedźwiecka-Reszczyk.

Przypomnijmy: podczas elekcji Obwodowa Komisja Wyborcza w Milanówku podała, że obie kandydatki zgromadziły identyczną liczbę głosów. Zarządzone w takiej sytuacji losowanie wygrała Kinga Niedźwiecka-Reszczyk i to ona została radną. Ewa Galińska wniosła jednak do sądu o ponowne ustalenie wyników wyborów w okręgu siódmym, do czego sąd się przychylił.

XXIV Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Warszawie wykazał, że w kopercie z głosami na Ewę Galińską była inna liczba głosów niż podano w protokole komisji wyborczej. Uznał, że wobec tej nieprawidłowości należy wygasić mandat radnej Kingi Niedźwieckiej-Reszczyk i podjąć czynności wyborcze w celu ponownego przeliczenia głosów.

Rezultat owego przeliczenia jest korzystny dla Ewy Galińskiej, która w przypadku braku odwołania do sądu swej wyborczej konkurentki, powinna zostać zaprzysiężona na radną na zwykłej lub nadzwyczajnej sesji.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.