13 05 2019

Ponad milion za przebudowę Długiej?

13.05.2019, godz.: 19:24
Ponad milion za przebudowę Długiej?
fot. Pixabay

W kwietniu Milanówek ogłosił przetarg na gruntowną przebudowę ul. Długiej. Firm chętnych do przeprowadzenia inwestycji nie brakowało. Gorzej, że wszystkie oferty przekraczają budżet przewidywany na to zadanie przez magistrat.

Przypomnijmy. Ul. Długa to droga gruntowa, która na fragmentach ma również nawierzchnię z tłucznia i destruktu. Stan drogi nie jest najlepszy, a mieszkańcy od dłuższego czasu upominają się o modernizację.

Zgodnie z dokumentacją, nawierzchnia ma zostać przebudowana, nowa ma być wykonana z wibroprasowanych kostek betonowych. Z tego samego materiału zostanie wykonany również chodnik, czy zjazdy indywidualne. Droga będzie miała także swój system odwodnienia. Do zadań wykonawcy będzie również przebudowa kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej.

Wykonawca na czas prowadzenia prac powinien zapewnić (w miarę możliwości) dostęp do posesji przyległych zarówno dla właścicieli i ich pojazdów, jak i służb komunalnych, porządkowych i bezpieczeństwa. Firma, która wygra przetarg poinformuje mieszkańców o rozpoczęciu prac przynajmniej trzy dni przed startem robót.

Może się jednak okazać, iż wykonawca nie zostanie wyłoniony. Powód? Pieniądze – a konkretnie ceny ofert znacznie przekraczające założenia milanowskiego budżetu.

Miasto ogórd planowało wydać na ten cel 700 tys. zł, podczas gdy najniższa oferta sięga prawie 1,1 mln zł, a najwyższa to niespełna 1,4 mln. Urzędnicy analizują oferty, jednak trzeba się liczyć z powtórzeniem przetargu.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.