17 10 2020

Ponad 3,5 km drogi powiatowej do przebudowy. Najpierw projekt

17.10.2020, godz.: 11:22
Ponad 3,5 km drogi powiatowej do przebudowy. Najpierw projekt
Fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim zamierza przebudować drogę powiatową 1520W na odcinku między Skułami a Nową Bukówką. Najpierw jednak trzeba przygotować projekt inwestycji.

PZD ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej 1520W. Zakres prac ma dotyczyć odcinka o długości 3,6 km (od odcinka drogi wybudowanej w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 8 do drogi powiatowej nr 1521W).

Obecnie droga ta ma nawierzchnię asfaltową o szerokości 3,5 metra. Po przebudowie trasa ma mieć 6 metrów szerokości. Zjazdy do posesji mają być wykonane z szarej kostki betonowej. Wzdłuż drogi ma zostać zaprojektowana ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni asfaltowej Odwodnienie drogi ma odbywać się poprzez odprowadzanie deszczówki do przydrożnego rowu. Ponadto inwestycja ma zakładać rozbiórkę istniejącego przepustu i budowę nowego.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 listopada 2021 r. Gdy będzie gotowa, PZD będzie mógł ogłosić przetarg na prace budowlane.

Fot. PZD w Grodzisku Maz.
💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Ponad 3,5 km drogi powiatowej do przebudowy. Najpierw projekt”

  1. Gosc pisze:

    Jakim prawem nie sa publikowane dane sanepidu o zakazeniach w grodzisku od 13.10.2020? Z nieformalnych informacji wynika ze sytuacja w grodzisku jest dramatyczna. Czy to celowa manipulacja danymi i wstrzymywanie ich publikacji (pod pretekstem pracy zdalnej sanepidu w grodzisku) zeby falszowac dane podawane do GIS i nie wyladowac w czerwonej strefie? A jesli juz, to wtedy, kiedy latwo bedzie to mozna wytlumaczyc, bo bedzie w niej cala Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.