reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

09 2022

Ponad 3 mln zł dotacji na Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Ponad 3 mln zł dotacji na Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne - Grodzisk News


Milanowska gmina podpisała umowę na dofinansowanie w wysokości 3,3 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego.


Według Diagnozy Społecznej Środowiska Lokalnego sporządzonej przez Centrum Usług Społecznych w Milanówku wynika, że w Milanówku mieszka około 400 osób niepełnosprawnych. Pomóc takim osobom ma Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, które ma powstać przy ul. Marszałkowskiej w mieście ogrodzie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przedstawiciele milanowskiej gminy podpisali umowę na dotację w wysokości ponad 3,3 mln zł, które pochodzą z Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki tym środkom powstanie to Centrum, które zapewni opiekę dla 20 osób, w tym dla 18 w trybie pobytu dziennego, a dla dwóch – całodobowego.

– Program realizowany w ramach Centrum wpłynie na poprawę jakości życia nie tylko osób niepełnosprawnych, ale ich opiekunów, pozwalając im na powrót do pracy zawodowej lub realizację innych codziennych aktywności – poinformował w mediach społecznościowych Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A w Grodzisku niedziałające pseudo windy na pkp

Jamjestjan
20-09-2022 10:17
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.