reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

08 2021

Ponad 25 mln zł na przebudowę trasy 579


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: mazovia.plPonad 25 mln zł na przebudowę trasy 579 - Grodzisk News


Blisko 4,7 km drogi wojewódzkiej 579 na terenie gmin Błonie i Leszno przejdzie przebudowę. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 25 mln zł.


Choć planowany do przebudowy fragment drogi 579 nie leży w naszym powiecie, to z pewnością wielu mieszkańców naszego regionu niejednokrotnie podróżowało nim m.in. jadąc nad morze, Mazury, czy choćby do parku w Julinku. Droga ta obecnie jest bardzo złym stanie, nawierzchnia asfaltowa jest dziurawa, pełna łat, nierówności, wybojów. Jednak w przyszłości podróżowanie nią będzie znacznie bardziej komfortowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mazowsze na tę inwestycję przeznaczy 25,6 mln zł. – Cały czas inwestujemy w drogi, jednak musimy pamiętać, że inwestycje drogowe są bardzo kosztowne, a koszt każdego kilometra drogi można dziś liczyć w milionach. Inwestycja, na którą właśnie podpisaliśmy umowę jak każde przedsięwzięcie drogowe jest wyczekiwana przez mieszkańców. Mamy nadzieję, że już za 18 miesięcy pojedziemy zmodernizowanym odcinkiem tej trasy – mówi marszałek Adam Struzik.

Jaki będzie zakres zadania? Inwestycja obejmie całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, rozbudowę skrzyżowań, przebudowę przepustów oraz oświetlenia, budowę kanalizacji deszczowej, budowę chodników oraz ścieżek rowerowych. Modernizację przejdzie odcinek o długości 4,7 km. Nowa droga będzie poszerzona do 7 m (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m).

Postępowanie przetargowe natrafiło na pewne utrudnienia, ale ostatecznie udało się podpisać umowę z wykonawcą. – Środki na realizację tego zadania mieliśmy zabezpieczone w budżecie od kilku lat. Początkowo planowaliśmy zrealizować inwestycję w systemie „projektuj buduj”, jednak dwa razy ogłoszony przez nas przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ostatecznie, projekt wykonawczy został wykonany oddzielnie i dopiero w czwartym postępowaniu został wybrany wykonawca realizacji tej inwestycji. Miejmy nadzieję, że teraz już nic nie stanie na przeszkodzie a roboty drogowe zostaną zrealizowane w terminie. Mieszkańców i kierowców prosimy o wyrozumiałość – mówi Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda pieniędzy na przebudowę drogi 579 w gminie Błonie. Przecież tę drogę między Lesznem i Błoniem przebudowywali w ostatnich latach parę razy. Faktycznie ten odcinek przed laty był trudno przejezdny. Ale teraz niech Błonie się weźmie za przebieg tej trasy w obrębie miasta Błonie. Burmistrz Błonia Zenon Reszka pojawił się na jednym z otwarć ratusza w Grodzisku z prezentami. Niech się lepiej zajmie drogą 579 od mostku nad Utratą przy bazie PKS w Błoniu do granicy gminy z gmina Grodziską oraz, a może przede wszystkim budową ścieżki rowerowej z Błonia do Kłudzienka, a także z Błonia w kierunku Leszna.

Becia
06-08-2021 13:58


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.